DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

V. A. Tērauda: tiesiskumam jābūt nākamā ES daudzgadu budžeta sarunu elementam

Photo: Kimmo Brandt / Compic / Parliament of Finland

“Diemžēl attiecībā uz vērtību ievērošanu nevar pielietot kvantitatīvās metodes, lai to izmērītu. Vērtību uzraudzīšanā nepieciešamas diskusijas. Tāpat diskusijas nepieciešamas arī nākotnes Eiropas Savienības daudzgadu budžeta izstrādē, kur tiesiskuma nosacījumiem jābūt šo diskusiju elementam,” uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda, Somijas galvaspilsētā Helsinkos piedaloties Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju konferencē (COSAC).

V.A.Tērauda pauda atzinību Somijai par to, ka, esot prezidējošā valsts ES Padomē, tā pievērsusies tiesiskuma, pamatbrīvību un caurspīdības jautājumu aktualizēšanai. “Balstoties Latvijas pieredzē, nepietiek vien ar vērtību ietveršanu dokumentos, šīm vērtībām jābūt mūsu ikdienas sastāvdaļai arī praksē. Gan valdības darbā, gan Saeimā, gan sabiedrības ikdienā kopumā. Aicinu runāt par vērtībām un tiesiskumu, lai Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotāji būtu aizsargāti pamattiesību jautājumos,” norādīja V.A.Tērauda.

Spriežot par Eiropas klimata stratēģiju, komisijas priekšsēdētāja īpaši izcēla Somijas pilsētas Lahti piemēru. “Negaidot valsts vai Eiropas signālus, pilsēta jau 2009.gadā pieņēma lēmumu samazināt oglekļa dioksīda izmešus. Tā ir pilsēta ar mērķtiecīgu rīcību un skaidru investīciju politiku. Lahti saviem spēkiem nodrošinājusi, ka sasniegs klimata neitralitātes mērķi jau 2035.gadā,” atzīmēja V.A.Tērauda, papildinot, ka Somijā klimata mērķi tiek noteikti ne vien nacionālā, bet arī pašvaldību līmenī.

V.A.Tērauda līdz 3.decembrim uzturas Helsinkos, kur piedalās COSAC sanāksmē, ko ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošā valsts. Konferences uzmanības centrā ir jautājumi par tiesiskuma veicināšanu un ES pamattiesību hartu, kā arī klimata stratēģiju Eiropai.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU