DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija akreditē Itālijas, Slovēnijas un Nigērijas aizsardzības atašejus

FOTO: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija

Šonedēļ Aizsardzības ministrija darbam Latvijā akreditēja Itālijas, Slovēnijas un Nigērijas aizsardzības atašejus.

Itālijas aizsardzības, militārais, jūras un gaisa spēku atašejs pulkvedis Rafaēls Vadimirs Fordžioni (Raffaele Wadimir Forgione) rezidē Varšavā, Polijā. Līdz šim dienējis Itālijas bruņotajos spēkos komandējošā sastāva amatos, tai skaitā, bijis pulka, brigādes un bataljona komandieris, kā arī pildījis dienesta pienākums Itālijas bruņoto spēku Ģenerālštābā. Pulkvedis R. V. Fordžioni ir piedalījies starptautiskajās operācijās Afganistānā, Irākā, Kosovā un Ziemeļmaķedonijā.

Slovēnijas aizsardzības atašejs jūras kapteinis Gorazds Bartols (Gorazd Bartol) rezidē Varšavā, Polijā un ir pirmais Baltijas valstīs akreditētais Slovēnijas aizsardzības atašejs. Līdz šim dienējis Slovēnijas bruņoto spēku Ģenerālštābā, ieņemot ar aizsardzības politiku, starptautisko sadarbību un stratēģisko plānošanu saistītus vadošus amatus. Vadījis NATO Sadarbības biroju Skopjē, Slovēnijā un dienējis NATO Starptautiskajā militārajā štābā Briselē, Beļģijā. Slovēnijas Militārās izglītības centrā pasniedzis militāro taktiku, bijis vecākais konsultants militārās izglītības attīstības jomā, kā arī vadījis Militārās izglītības un apmācību attīstības departamentu. Militārās karjeras sākumā bijis mīnu kuģa komandants un komandanta vietnieks.

Nigērijas aizsardzības atašejs aviācijas pulkvedis Olatokunbo Adebukanlu Adesanju (Olatokunbo Adebukanla Adesanya) rezidē Maskavā, Krievijā un ir pirmais Latvijā akreditētais aizsardzības atašejs, kurš pārstāv Āfrikas valsti. Līdz šim bijis Nigērijas Gaisa spēku preses virsnieks, dienējis gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas un kvalitātes nodrošināšanas jomās, kā arī bijis vairāku Nigērijas Gaisa spēku vienību komandieris. Sniedzis būtisku ieguldījumu Nigērijas Gaisa spēku attīstībā, piemēram, sekmējot Gaisa kuģu kvalitātes nodrošināšanas direktorāta izveidi, kā arī pilnveidojot sabiedrisko attiecību jomu.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU