DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Augstākā tiesa noraida kasācijas tiesvedību

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta rīcības 21.augusta sēdē Senatoru kolēģija nolēma atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību par Administratīvās apgabaltiesas 2019. gada 28. februāra Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīts līdzpieteicēju pieteikums par Ikšķiles novada pašvaldības domes 2017. gada 28. jūnija lēmuma atzīšanu par prettiesisku un izbeidza apelācijas tiesvedību. Pieņemtais lēmums nav pārsūdzams.

Kasācijas sūdzība tika iesniegta no bērnu vecāku puses par bērnu uzņemšanas kārtību atbilstoši Ikšķiles novada pašvaldības 2011. gada 28. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 32/2011 „Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtības Ikšķiles novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs”, jo visās tiesas instancēs, Administratīvajā rajona tiesā un apgabaltiesā, līdzpieteicēju prasības tika noraidītas.

Par pamatotu Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senatoru kolēģija ir atzinusi arī apgabaltiesas secinājumu, ka pirmsskolas izglītības iestādes „Urdaviņa” izveidotā bērnu uzņemšanas sistēma ir vērtējama kā saprotama un caurspīdīga, kā arī nav konstatējama amatpersonu negodprātīga rīcība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU