DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: Latvijai un Nīderlandei ir līdzīgs skatījums ekonomiskajos un drošības jautājumos

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Nīderlandes premjerministrs Marks Rute (Mark Rutte), tiekoties pirmdien, 17.jūnijā, Hāgā, Nīderlandē, pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, kā arī abu valstu sadarbību Eiropas Savienības līmenī.

“Nīderlandei ir nozīmīga loma Eiropas Savienības viedokļa veidošanā, tostarp par tādiem nozīmīgiem jautājumiem kā klimata pārmaiņu politika un Eiropas Savienības ekonomiskās politikas, tostarp vienotā tirgus, ārējās tirdzniecības politikas un eirozonas attīstība. Latvijai un Nīderlandei ir līdzīga nostāja daudzos būtiskos Eiropas Savienības jautājumos, tādēļ esmu gandarīts par iespēju stiprināt gan mūsu valstu attiecības, gan mūsu kopējo nostāju būtiskos Eiropas Savienības jautājumos,” pēc tikšanās uzsvēra K. Kariņš.

Tikšanās laikā abi premjeri pārrunāja galvenās ES aktualitātes, tostarp daudzgadu budžeta veidošanas procesu, ES vienotā tirgus attīstīšanu, nepieciešamību ES līmenī stiprināt nelegāli iegūtu līdzekļu apkarošanas uzraudzību un veidot ambiciozāku klimata politiku. Abas puses bija vienisprātis par transatlantisko attiecību nozīmi, tostarp ES drošības jautājumos un nepieciešamību ES līmenī runāt vienā balsī attiecībās ar Krieviju un Ķīnu. Ministru prezidents pauda atzinību par Nīderlandes ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā un aicināja turpināt šo atbalstu.

Tikšanās laikā K. Kariņš uzaicināja Nīderlandes premjeru apmeklēt Latviju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU