DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Finālam pietuvojies Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amata konkurss

Pirmdien, 10. jūnijā, norisinājās Satiksmes ministrijas valsts sekretāra atlases konkursa otrā kārta. Uz to tika izvirzīti 5 no 15 pretendentiem, kas bija pieteikušies Valsts kancelejas izsludinātajā konkursā. Noslēdzoties konkursa otrajai kārtai, zināms, ka dalību konkursa trešajā kārtā turpinās 1 amata pretendents.

Amata konkursa otrajā kārtā pretendenti tikās ar konkursa komisiju klātienē, lai prezentētu savu vīziju par transporta nozares vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību, pievēršoties Satiksmes ministrijas un transporta nozares turpmākās attīstības perspektīvai un Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrību galvenajiem stratēģiskajiem mērķiem. 

Konkursa finālists pretendents, kas tika izvirzīts uz konkursa trešo kārtu, demonstrēs savas vadības kompetences. Īpaša uzmanība tiks pievērsta amata pretendenta stratēģiskajam redzējumam, komandas vadīšanas prasmēm, spējai pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī pārmaiņu vadīšanas un darbinieku motivēšanas, attīstīšanas iemaņām.

Konkursa noslēgumā komisija līdz š. g. 21. jūnijam iesniegs satiksmes ministram rakstisku ieteikumu par konkursa uzvarētāja iecelšanu amatā. Ja satiksmes ministrs atbalsta šī pretendenta kandidatūru, viņš to virza izskatīšanai Ministru kabinetā, kur saņemot apstiprinājumu, pretendents tiek iecelts Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs. Pretendentu atlases procesā tiks aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji.

Šis ir jau piektais gads, kopš tiek īstenota centralizēta augstākā līmeņa vadītāju atlase, nodrošinot atklātu, godīgu un profesionālu kandidātu atlasi. Šādā veidā Valsts kancelejas rīkotajos 20 konkursos vadītāji izraudzīti 13 dažādām valsts tiešās pārvaldes iestādēm.

Valsts pārvaldes iestāžu vadītāju centralizētā atlase: INFOGRAFIKA

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU