DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. aprīlī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Projektu iesniedzēji plāno ES fondu ieguldījumus vairāk nekā 200 ģimenes ārstu praksēs

Izsludinātajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā ģimenes ārstu prakšu attīstībai bijusi ļoti liela projektu iesniedzēju aktivitāte - vērtēšanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā iesniegti 140 projektu iesniegumu, kuros paredzēti ieguldījumi vairāk nekā 200 ārstu praksēs visā Latvijā.

ES fondu programmā 117 projektus iesniegušas ārstniecības iestādes, bet 23 projektus - pašvaldības un to iestādes. Vērtējot projektu iesniedzēju aktivitāti pa reģioniem, vislielākā tā ir bijusi Kurzemē (iesniegti 26 projekti), zemākā – Vidzemē (15 projekti), tomēr visvairāk iesniegumu saņemts projektu attīstīšanai Rīgā (34 projekti) un Pierīgā (30 projekti). Projektu attīstīšanai Zemgales reģionā saņemti 18 pieteikumi, Latgales reģionā – 17 pieteikumi.

Projektu atlases ietvaros saņemtajos projektu iesniegumos plānotais ES fondu un valsts budžeta atbalsts kopumā veido ap 1,5 miljoniem eiro, paredzot ieguldījumus vairāk nekā 200 ģimenes ārstu praksēs visā Latvijā.

To, kuri projekti un ar kādu atbalsta finansējumu tiks apstiprināti, noteiks pēc visu projektu izvērtēšanas. CFLA ir jau sākusi projektu vērtēšanu un plāno to pabeigt trīs mēnešu laikā.

Ārstniecības iestādes un pašvaldības CFLA izsludinātajā atlasē projektus varēja iesniegt no 25.februāra līdz 24. aprīlim, un tajā ģimenes ārstu prakšu pilnveidei no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta bija paredzēti 3,5 miljoni eiro.

Pēc šajā kārtā saņemto projektu izvērtēšanas tiks precizēts atlikušais atbalsta finansējuma apjoms, lai izsludinātu nākamo atlasi šajā ES fondu programmā, kuras mērķis ir ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras attīstīšana. 

ERAF atbalsts ģimenes ārstu prakšu infrastruktūrai paredzēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"  9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru" projektu iesniegumu atlases ceturtās kārtas ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU