DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. janvārī, 2015
Lasīšanai: 4 minūtes
2
2

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas apsveikuma runa Latvijai Jaunajā gadā 2014.gada 31.decembrī

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Valsts kanceleja

Labvakar visā Latvijā!

Mums, latviešiem, un arī visiem, kas šeit Latvijā dzīvo – ir tāda tradīcija – Jaunā gada priekšvakarā mēs visi kaut ko ievēlamies. Mēs visi ceram uz labāku dzīvi jaunajā gadā. Mēs visi gribam būt laimīgi. 2014. gads ir bijis vētrainiem notikumiem bagāts gan Latvijā, gan plašākā pasaulē.

Ja es būtu zvejnieks, kas savā lomā atrod zelta zivtiņu, tad manas 3 vēlēšanās būtu: pirmkārt, - lai katrā mājā ir veselība, maize un mīlestība; otrkārt, - lai pāri ikdienas sīkumiem un mazajiem kašķiem mēs atceramies par kopīgiem mērķiem savai zemei; treškārt, - lai mēs katrs noticam sev! Lai mūsu iekšējā brīvība dod spēku iet uz priekšu.

Par spīti visām grūtībām es skaidri zinu – mēs tiksim uz priekšu, Latvija gūs arvien jaunus sasniegumus. Es tam ticu. Es strādāšu godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Esmu pārliecināta, ka arī jūs – mazs vai liels – būsiet pārliecināti par sevi un savu varēšanu. 

Kad mums ir priekšā kāds lielāks dzīves pārbaudījums, ir ļoti vajadzīgs ģimenes atbalsts, ir nepieciešams drauga plecs. Lai cik mēs dedzīgi kādreiz sevi un citus kritizētu - grūtā brīdī esam gatavi iet viens otram palīgā, esam spēcīgi savā līdzcietībā un cilvēcībā. Es novēlu, lai mums katram nākamajā gadā šāds atbalsts būtu un mēs to varētu sniegt citiem.

Savstarpējais atbalsts ir vajadzīgs arī starp valstīm. 2015.gadā mēs noteiksim Eiropas dienaskārtību. Savas prezidentūras laikā Eiropas Savienības padomē mēs caur konkrētiem darbiem un sarunās ar citām valstīm virzīsim uz priekšu šādu redzējumu – esam par modernu, ekonomikā aktīvu un cilvēkiem labskanīgu Eiropu.

Stipru valsti tur kopā mūsu kā atbildīgu cilvēku darbs. Es pats, kas cēlu, esmu atbildīgs par mājas stiprumu. Es pats, kas maksāju nodokļus, tādejādi gādāju, lai maniem vecākiem, manu bērnu un mazbērnu ārstiem un skolotājiem būtu cienīga samaksa. Mēs nedrīkstam sadrupināt valsti. Pat ja ir vēlēšanās ieiet pelēkajā zonā un īstermiņa aprēķina dēļ nepiedalīties valsts stipruma nodrošināšanā. Mēs to nedrīkstam darīt!

Nesen mani ļoti iedvesmoja puiši no Apes – viņi paši sev radīja darba vietas. Viņi negaidīja, ka kāds atnesīs kaut ko gatavu un noliks priekšā. Viņi dibināja savu mazo uzņēmumu, jo ticēja, ka varēs, pratīs un zinās, kā to paveikt. 

Un tāpēc es aicinu ikvienu – notici sev! Dari, veido, ej uz priekšu!  Dibini savu uzņēmumu, attīsti arvien jaunas prasmes un talantus. Vienalga, vai esi mazs bērns vai pieaugušais.  Mums ir visa pasaule vaļā. Mums paveras jauni tirgi. Mums pieder fiziskā Latvijas valsts, bet šodienas Latvija ir vēl plašāka – tā dzīvo caur mūsu tautiešiem visā plašajā pasaulē. Nākotne dzimst šobrīd, kad domājam, ko dzīvē vēlamies mainīt un sākam to darīt tūlīt un tagad!

Mums ir sava valsts, ir sava zeme un jūra, kas ir tikai tāda viena visā plašajā pasaulē. Par spīti visām grūtībām, es skaidri zinu – mūsu zemē ir spēks. Mūsu jūrai ir zelta apvārsnis. Mūsu cilvēkiem ir griba un ir varēšana. Tik, cik liela būs mūsu griba, tik stipra būs arī mūsu Latvija. Mēs tiksim uz priekšu!

Laimīgu Jauno gadu!

Ministru prezidente

Laimdota Straujuma

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI