DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. februārī, 2014
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts zemes dienests samazinās slogu mērniekiem

Publicēts pirms 9 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Šodien, 4.februārī, valdība atbalstīja grozījumus Ministru kabineta 2012. gada 24. aprīļa noteikumos Nr. 281 "Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi".

Grozījumi paredz samazināt administratīvo slogu mērniekiem, kā arī uzlabot Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (turpmāk - ADTI) datu specifikāciju.

Apstiprinātie grozījumi nosaka, ka turpmāk  ar Valsts zemes dienestu (turpmāk – VZD) nebūs jāsaskaņo zemes vienību robežas un kadastra apzīmējumu atbilstība Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas (turpmāk - Kadastra informācijas sistēma) datiem.  Tā vietā no Kadastra informācijas sistēmas tiks izsniegta kadastra kartes informācija, un mērnieks būs atbildīgs par tās korektu attēlošanu ADTI darbos.

Veiktās izmaiņas ADTI specifikācijā ne tikai uzlabo plānu lasāmību, ievieš jaunus objektus,  bet arī atvieglo Kadastra informācijas sistēmas datu attēlošanu plānos. Turpmāk tos būs iespējams attēlot tieši tādā specifikācijā, kā tie saņemti no VZD.

Šīs nedēļas laikā VZD mājaslapā tiks publicētas jaunās elektronisko resursu datnes, kuras būs ne tikai papildinātas atbilstoši veiktajiem grozījumiem, bet arī uzlabos lietotāju saskarni.

Tāpat veiktie grozījumi nosaka jaunu atskaites punktu topogrāfisko plānu derīguma termiņam – reģistrācija pašvaldības datubāzē,  pagarina datu konvertēšanas no 2003.gada specifikācijas termiņu līdz 2014.gada 28.februārim, kā arī paredz citus uzlabojumus, kas ikdienā atvieglos gan mērnieku, gan pašvaldības datubāzu turētāju darbu.

Būtiska informācija saistībā ar izmaiņām, ko paredz minētie grozījumi:

  • Grozījumi specifikācijā stājas spēkā 2014.gada 3.martā. Tas nozīmē, ka mērniekam no šā datuma jāpiemēro jaunā specifikācija iesniedzot darbus uz pārbaudi pašvaldības datubāzes turētājam vai VZD saskaņošanai. Darbus, kas iesniegti līdz 2.martam, atbilstoši mērnieka lēmumam, var pabeigt iepriekšējā specifikācijā.
  • VZD no 2014.gada 1.marta vairāk neveic ADTI darbos attēlotās kadastra informācijas pārbaudi un saskaņošanu.  Ja mērnieks Kadastra informācijas sistēmas datus ir pieprasījis līdz 2014.gada 28.februārim, tad šādu ADTI darbu pārbaudi un saskaņošanu VZD veiks līdz 2014.gada 30.aprīlim.

Līva Rancāne
Tieslietu ministrijas
Preses sekretāre
Tālrunis: 67036712, 28748349
E-pasts: Liva.Rancane@tm.gov.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU