SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
12. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Mājoklis
1
13
1
13

INFOGRAFIKA: Dalītā īpašuma izbeigšana privatizētajās daudzdzīvokļu mājās

Stājas spēkā 01.01.2023.

LV portāla infografika

Kopš 2023. gada 1. janvāra spēkā ir Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums, kas nosaka piespiedu dalītā īpašuma attiecībās esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiesības un iespēju izpirkt mājai piesaistīto zemi par tās kadastrālo vērtību. Tieslietu ministrijas sagatavotajā infografikā soli pa solim attēlots, kāda ir likumā noteiktā piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas kārtība.

Tieslietu ministrija informē, ka dalītā īpašuma izbeigšanas process veidots tā, lai ēkas īpašniekam tas būtu pēc iespējas vienkāršāks un lētāks.

Zemes atsavināšanas process tiek uzsākts ar daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu un iesniegumu pašvaldībai. Tālāk visas darbības, kas nepieciešamas dalītā īpašuma izbeigšanai, veiks valsts un pašvaldība, tostarp segs ar to saistītās izmaksas (piemēram, Valsts zemes dienesta izmaksas atsavināmās zemes noteikšanai, zemes kadastrālajai uzmērīšanai, izmaksas par zvērinātu tiesu izpildītāju darbībām un īpašumtiesību reģistrēšanas procesu zemesgrāmatās).

Dzīvokļu īpašnieku kopībai vēl būs arī jāpieņem lēmums par atsavināšanas tiesību izmantošanu. Savukārt dzīvokļu īpašniekiem būs jāsamaksā zemes atsavināšanas cena.

Papildus likumā ir paredzēts, ka valsts var sniegt atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekiem jautājumos, kas saistīti ar finansējuma iegūšanu atsavināšanas cenas samaksai. Atbalsta veidus, apmēru un piešķiršanas noteikumus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 481 “Atbalsta programmas nosacījumi būvdarbiem daudzdzīvokļu mājās, to teritoriju labiekārtošanai un daudzdzīvokļu mājām noteikto atsavināmo zemju izpirkšanai”.

Plašāk par tēmu >>

LV portāla infografika

Labs saturs
13
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI