SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Aiga Nulle
LV portāls
28. janvārī, 2022
RUBRIKA: Infografika
TĒMA: Ģimene
2
73
2
73

Iedzīvotāju skaits Latvijā turpina sarukt

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja par 14,5 tūkstošiem mazāk iedzīvotāju nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) tautas skaitīšanas dati. Šis samazinājums ir pielīdzināms pašreizējam Cēsu pilsētas iedzīvotāju skaitam. Vienlaikus 2020. gadā Latvijā piedzima 17 552 bērni, kas ir zemākais rādītājs pēdējo 100 gadu laikā, taču nomira par 11,3 tūkstošiem vairāk iedzīvotāju nekā piedzima, un tas ir lielākais negatīva dabiskā pieauguma rādītājs kopš 2005. gada.

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs 2021. gada sākumā bija seniors vecumā no 65 gadiem. Salīdzinājumam, pirms 30 gadiem, 1991. gadā, senioru īpatsvars bija gandrīz divreiz mazāks – 11,8%.

Latvijā ir augstākie šķiršanās rādītāji Eiropas Savienībā, kas ir viens no faktoriem, kādēļ būtiski pieaudzis viena vecāka ģimeņu īpatsvars. 2021. gada sākumā 24% ģimeņu bija viens vecāks (visbiežāk – māte) ar vienu vai vairāk nepilngadīgiem bērniem.

Lai arī 2021. gadā ir nedaudz samazinājies Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas izmaksāto līdzekļu apmērs, joprojām ik mēnesi valsts vecāku vietā izmaksā uzturlīdzekļus vairāk nekā 38 tūkstošu bērnu uzturam. Aptuveni 3,5 procentiem jaundzimušo dzimšanas reģistrā nav ziņu par tēvu.

Labs saturs
73
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU