SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Laura Studente
LV portālam
15. janvārī, 2021
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Skaidrojums
TĒMA: Veselība
7
7

Gatavojas liela mēroga valsts projektam – vakcinācijai pret Covid-19

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Edijs Pālens, LETA

14. janvārī valdība apstiprināja ieceri veidot Vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Tas atbilstoši veselības ministra Daniela Pavļuta paustajam ļaus efektīvāk nodrošināt vakcinācijas procesu Latvijā.

īsumā
 • Vakcinācijas pret Covid-19 pārvaldības mehānisms paredz projekta vadību vairākos līmeņos:
  • politiskā līmenī – Krīzes vadības padomes apakšgrupa ar Ministru prezidentu priekšgalā;
  • atbildīgo nozaru ministriju līmenī – Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa;
  • veselības mērogā darbosies veselības ministram pakļautais Vakcinācijas projekta birojs.

“Līdz martam jāizveido tāda vakcinācijas jauda, ar kādu varētu vakcinēt 100 tūkstošus vai vairāk iedzīvotāju nedēļā. Tas ir desmitkārt vairāk nekā šī gada pirmajās nedēļās, bet ir iespējams. Ja mēs vēlamies šogad vakcinēt līdz pusotram miljonam Latvijas iedzīvotāju, ir vajadzīga arī atbilstoša pārvaldība ar politisku uzraudzību, nepieciešamo koordināciju, kā arī ir nepieciešama vadības komanda – štābs jeb birojs,” tā akcentēja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Šim nolūkam 15. janvārī tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, papildinot regulējumu ar 10.2 punktu, kas paredz izveidot vakcinācijas procesa uzraudzības projekta struktūrvienību.

Plānota visaptveroša vakcinācijas pārraudzība

Plānots, ka visaptverošu vakcināciju pret Covid-19 Latvijā vadīs nevis darba grupa veselības aprūpes nozarē (kā tas bija iepriekš), bet gan īpaši veidota uzraudzības padome Ministru prezidenta vadībā.

Politiskās vadības līmenī projekta vadību īstenos Krīzes vadības padomes apakšgrupa ar Ministru prezidentu priekšgalā. Tajā darbosies ministriju augstākā politiskā vadība, lai pieņemtu politiskus un stratēģiskus lēmumus par vakcinācijai piešķiramajiem resursiem, izmaiņām normatīvajā regulējumā, starptautisko sadarbību u. tml.

Atbildīgo nozaru ministriju līmenī vakcinācijas procesa uzraudzību veiks Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa. Tās sastāvā tiks iekļauti atbildīgo nozaru ministriju pārstāvji (valsts sekretāri, valsts sekretāru vietnieki), kas var pieņemt lēmumus nozaru ministrijas vārdā, pašvaldību pārstāvji un citi sadarbības partneri.

Šī vadības koordinācijas grupa pieņems lēmumus konkrētu pasākumu ieviešanai, nodrošinās saskaņotu starpnozaru sadarbību. Tāpat šī koordinācijas grupa sagatavos lēmumus pieņemšanai Ministru kabinetā.

Vakcinācijas štābs būs pakļauts veselības ministram

Savukārt veselības nozares mērogā tiks izveidots Vakcinācijas projekta birojs ar projekta vadītāju, vakcinācijas procesa koordinatoru, komunikācijas koordinatoru ar komunikācijas speciālistiem, informācijas tehnoloģiju koordinatoru, loģistikas koordinatoru un citiem speciālistiem, piemēram, datu analītiķi u. tml.

Vakcinācijas projekta birojs būs tieši pakļauts veselības ministram un nodrošinās saikni starp Krīzes vadības padomi, Krīzes vadības koordinācijas grupu Covid-19 izplatības ierobežošanai un Veselības ministrijas izveidotajām darba grupām vakcinācijas projekta ieviešanai.

Vakcinācijas projekta birojs koordinēs Veselības ministrijas izveidotās vakcinācijas projekta ieviešanas grupas, kurā darbosies veselības nozares atbildīgās personas un eksperti. Vakcinācijas projekta ieviešanu nodrošinās vairākas grupas, kuru uzdevums būs rast konkrētus risinājumus vakcinācijas projekta ieviešanai šādās jomās:

 • vakcinācijas process;
 • loģistika;
 • informācijas tehnoloģiju atbalsta rīku izstrāde un ieviešana;
 • komunikācija;
 • starptautiskā sadarbība.

Tāpat, lai īstenotu projektu, Veselības ministrija plāno sadarboties arī ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), kam ir nepieciešamā pieredze un infrastruktūra, lai veiktu vakcīnu loģistiku.

Izsludinātas vakances Vakcinācijas projekta birojā

Veselības ministrija steidzamības kārtā ir izsludinājusi konkursu uz piecām Vakcinācijas projekta biroja vakancēm. Biroja darbības nodrošināšanai tiek meklēts vakcinācijas projekta vadītājs, komunikācijas koordinators, informāciju tehnoloģiju koordinators, vakcinācijas procesa koordinators un loģistikas koordinators. Pieteikties vakancēm iespējams līdz šīgada 19. janvārim.

Valdības rīkojuma Nr. 655 pielikumā ir noteiktas vakcinācijas procesa uzraudzības projekta struktūrvienības darbinieku maksimālās mēnešalgas. Atbilstoši rīkojuma 10.2 punktam  darbiniekiem papildus var tikt maksāts par virsstundu darbu.

Vakcinācijas stratēģijas izstrāde pagarināta par divām nedēļām

Tāpat Veselības ministrija ir saņēmusi arī pagarinājumu – divas nedēļas –, lai pārstrādātu pretrunīgi vērtēto vakcinācijas stratēģiju, kas iesniegta iepriekš.

Plānots, ka līdz 19. janvārim Veselības ministrija sagatavos informatīvo ziņojumu par nepieciešamo finansējumu vakcinācijas projekta biroja izveidei, savukārt līdz 28. janvārim Veselības ministrija sagatavos un valdībai izskatīšanai iesniegs precizēto informatīvo ziņojumu "Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju".

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI