DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Visaptverošajā vakcinācijā veselības un aizsardzības nozares ir gatavas sadarbībai

Īstenojot nacionāla mēroga visaptverošās vakcinācijas projektu, Veselības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir gatavi sadarbībai, šodien vienojās veselības ministrs Daniels Pavļuts un aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Nacionālā mēroga vakcinācijā izmantosim visu Latvijā pieejamo pieredzi. Ievērojamas loģistikas plānošanas zināšanas ir aizsardzības jomas profesionāļiem, kas gatavi dalīties savā ekspertīzē,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir visa nepieciešamā ekspertīze, lai varētu sniegt palīdzību Veselības ministrijai, kas nepieciešama Covid-19 krīzes pārvēršanai. Esmu pārliecināts, ka aizsardzības nozares pieredze un zināšanas būs ļoti noderīgas, lai efektīvi palīdzētu ar vakcinācijas procesa koordināciju mūsu valstī,” norādīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsvēra, ka aizsardzības nozare ir gatava sniegt konsultācijas un dalīties pieredzē vakcīnu piegādes loģistikas plānošanā un vajadzības gadījumā pilnībā īstenot kādu no piegāžu ķēdes posmiem.

Rīt, 15. janvārī, Veselības ministrija organizē attālinātu sanāksmi loģistikas nozares speciālistiem. Tajā piedalīsies arī pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Jau ziņots, ka šodien, 14. janvārī, valdība apstiprināja veselības ministra Daniela Pavļuta ieceri veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Tas ļaus efektīvāk īstenot visaptverošu vakcināciju Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU