NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
26. martā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Ekonomika
1
1

27. martā pāreja uz vasaras laiku

LV portāla infografika

Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, tādēļ šīgada 27. martā plkst. 03.00 Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Latvijā pāreju uz vasaras laiku veic atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”, kas nosaka, ka vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Latvijā tas pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Tā vienoti visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm nosaka vasaras laika sākumu un beigas.

2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību, tāpēc Eiropas Komisija veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. Diskusijas par priekšlikumu turpinās, gala lēmums vēl nav pieņemts, un šobrīd nav indikāciju par iespējamo apstiprināšanas laiku. Arī Latvija jau ir paudusi savu nostāju, atbalstot atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas ir gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2022. gada 30. oktobrī plkst. 04.00, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU