NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
06. maijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Tiesu sistēma
2
2

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Inetu Ziemeli

FOTO: Ieva Leiniša, LETA

Šodien, 6. maijā, Satversmes tiesa sasauca tiesas sēdi, kurā notika Satversmes tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas. Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju uz trim gadiem atkārtoti tika ievēlēta tiesnese Ineta Ziemele, par viņas vietnieci uz trim gadiem atkārtoti tika ievēlēta tiesnese Sanita Osipova.

Satversmes tiesas sēde notika daļēji attālināti, savukārt aizklātais balsojums tika organizēts elektroniski.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja amatam tika izvirzīts viens kandidāts – līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja tiesnese Ineta Ziemele. Par I. Ziemeli balsoja 6 tiesneši, pret – viens. Arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka amatam tika izvirzīts viens amata kandidāts – līdzšinējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietniece Sanita Osipova. Par Osipovu balsoja 6 tiesneši, pret – viens.

2005. gadā Ineta Ziemele tika iecelta Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesneses amatā, bet kopš 2012. gada bijusi arī ECT palātas prezidente un ECT tiesnešu statusa komisijas vadītāja. 2014. gada 11. septembrī Saeima apstiprināja I. Ziemeli par Satversmes tiesas tiesnesi, un viņa stājās amatā 2015. gada 8. janvārī. Plašāka informācija par I. Ziemeles profesionālās dzīves gājumu atrodama Satversmes tiesas mājaslapā.

Sanita Osipova pēc apstiprināšanas Saeimā 2011. gada jūlijā Satversmes tiesas tiesneses pienākumus sākusi pildīt 17. augustā. Plašāka informācija par S. Osipovas profesionālās dzīves gājumu atrodama šeit.

Latvijas Republikas Satversmes 85. pants paredz, ka Satversmes tiesa izskata lietas par likumu atbilstību Satversmei, kā arī citas ar likumu tās kompetencē nodotās lietas. Satversmes tiesa ir tiesīga atzīt par spēkā neesošiem likumus un citus aktus vai to daļas.

Satversmes tiesas likums noteic, ka Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši.

Satversmes tiesas tiesnešus uz likumā noteikto laiku apstiprina Saeima ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļa balsu vairākumu.

Satversmes tiesas tiesneši, aizklāti balsojot, ar visa tiesnešu sastāva absolūto balsu vairākumu no sava vidus uz trim gadiem ievēlē Satversmes tiesas priekšsēdētāju un viņa vietnieku.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs vada Satversmes tiesas sēdes, organizē tiesas darbu un pārstāv Satversmes tiesu. Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieks palīdz Satversmes tiesas priekšsēdētājam pildīt šā panta pirmajā daļā minētos priekšsēdētāja pienākumus un aizstāj Satversmes tiesas priekšsēdētāju viņa prombūtnes laikā, noteikts Satversmes tiesas likumā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU