NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
01. oktobrī, 2019
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Tuvplānā
TĒMA: Nodokļi
8
8

Ar kurjerpastu no trešajām valstīm saņemtās preces jādeklarē elektroniski

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Saņemot paciņas vai citus pasta sūtījumus, ir jāievēro muitas noteikumi. No 1. oktobra fiziskas personas, saņemot ar kurjerpastu piegādātu sūtījumu no trešajām valstīm, importa muitas deklarāciju sūtījumam varēs aizpildīt tikai elektroniski Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā.

FOTO: Freepik

Lai deklarētu ar kurjerpastu no trešajām valstīm saņemtas preces (tajā skaitā interneta veikalos iegādātas preces), par kurām ir jāsamaksā muitas maksājumi, no 1. oktobra fiziskajām personām jāizmanto e-pakalpojums – vienkāršotā importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS).

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2019. gada 1. oktobrī noslēdzas ar kurjerpastu saņemto preču deklarēšanas procesa elektronizācija un turpmāk šādas preces būs iespējams deklarēt, tikai iesniedzot elektronisku muitas deklarāciju. No šā gada 1. oktobra vairs nebūs iespējams atmuitot ar kurjerpastu saņemtās preces, attālināti iesniedzot EDS skenētos dokumentus muitas iestādē.

Šis e-pakalpojums ir pieejams jau kopš šā gada 5. jūnija. To, kā deklarējami pasta sūtījumi, LV portāls skaidrojis publikācijā “Trīs soļi: kā ērti deklarēt sūtījumā saņemto preci”.

VID informē, ka līdz septembra beigām fiziskās personas jau ir noformējušas vairāk nekā 3000 vienkāršoto deklarāciju par kurjerpasta sūtījumiem, ko saņēmušas no trešajām valstīm.

Vienkāršoto importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem EMDAS var noformēt, ja preču vērtība sūtījumā ir līdz 1000 EUR un preču neto svars nepārsniedz 1000 kg.

Komerciālā sūtījuma precēm vērtībā līdz 22 EUR tiek piemērots atbrīvojums no nodokļiem, līdz ar to par tām nav jāsniedz importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem.

Savukārt privātpersonas nekomerciālie sūtījumi (dāvanas) citai privātpersonai jādeklarē muitā, sākot no 45 EUR robežvērtības.

VID atgādina, ka uz atsevišķu preču (piemēram, akcīzes preču, smaržu un tualetes ūdeņu) sūtīšanu attiecas ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties VID mājaslapas sadaļā “Muita” – “Pasta sūtījumi” – “Komerciāli sūtījumi” un “Nekomerciāli sūtījumi”. Plašāka informācija par ierobežojumiem pieejama VID mājaslapas sadaļā “Muita” – “Ierobežojumi un aizliegumi preču pārvietošanai”.

Gadījumos, kad uz precēm, kas atrodas sūtījumā, attiecas kāds normatīvajos aktos noteikts ierobežojums, par šo sūtījumu EMDAS ir jānoformē standarta importa muitas deklarācija. Šajā gadījumā persona var izvēlēties, vai pašai noformēt standarta importa muitas deklarāciju vai izmantot pakalpojumu sniedzējus, kas pārzina muitas formalitātes.

Plašāka informācija par vienkāršotās importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanu ir pieejama VID mājaslapas sadaļā “Muita” – “Pasta sūtījumi”.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā VID aicina zvanīt uz VID konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties otro tēmu “Muita”, vai uzdot savu jautājumu rakstveidā, nosūtot to uz e-pasta adresi mp.konsultacija@vid.gov.lv.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI