NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
19. decembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
10
10

"Cilvēks, kurš ir cienīgs kļūt par Latvijas prezidentu"

Titula "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" nominanti - Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle, Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja un kora "eLVē" vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa (no kreisās), Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits un Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja vietniece un Luksemburgas-Latvijas asociācijas valdes locekle Elīna Pinto.

FOTO: Paula Čurkste, LETA

Par "Gada Eiropas cilvēku Latvijā" šogad ievēlēts Eiropas Tiesas tiesnesis, jurists, politologs Egils Levits. Šis tituls nu jau 21 gadu pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā ir devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Sabiedriskajā balsojumā pēdējā kārtā līderi bija Egils Levits, jurists, politologs; Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja vietniece; Inguna Grietiņa-Dārziņa Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle, Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja, kora "eLVē" vadītāja. Kā informē biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidents Andris Gobiņš, par "Gada Eiropas cilvēku Latvijā" ievēlēts E. Levits.

Katrs balsotājs ir pamatojis, kāpēc tieši šim cilvēkam jākļūst par "Gada Eiropas cilvēku Latvijā".

Ieskatam citāti no balsotāju rakstītā: “Izcili paveikts darbs Latvijas un latviešu profesionāļu labā vārda nešanai pasaulē. Cilvēks, kurš ir cienīgs kļūt par Latvijas prezidentu. Demokrātijas vērtību aizstāvis, cilvēks ar plašu eiropeisku skatu. Mūža ieguldījums Latvijas tiesību sistēmā un demokrātiskas sabiedrības veidošanā. Viņam pieder vārdi, ka Latvija nav nedz tilts starp Rietumiem un Austrumiem, nedz patilte. Latvija ir Eiropā, un Latvijas kultūrtelpa ir Rietumeiropas kultūrtelpa. Latvijas smadzenes, sirdsapziņa un veselais saprāts. Spēja Būt un Piederēt pasaules humānajā tradīcijā. Ik reizi valstij būtiskos pagrieziena punktos, tā piemēram šī gada vēlēšanās, E. Levits ir paudis kompetentu viedokli, kas ietekmē sabiedrisko domu! Egils Levits gadu gaitā ir kalpojis kā Latvijas sarežģīto vēstures un juridisko jautājumu korifejs, viņa līdzdalība neatkarīgās Latvijas politiskajā ainavā ir nenovērtējama. Personība ar Stāju, Drosmi un Gatavību mainīt Latviju.”

Titulu "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" nu jau 21 gadu pēc kārtas piešķir cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā ir devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē biedrība Eiropas Kustība Latvijā. Balsojums un tā pamatojums ir "Paldies!" tam cilvēkam, kurš darījis vairāk, nekā to prasa darba pienākumi, - uzsver A. Gobiņš.

Labs saturs
10
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU