NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
09. jūlijā, 2010
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Ziņa
TĒMA: Kultūra
2
2

Festivāls aktīviem mūzikas mīļotājiem

Publicēts pirms 12 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Otro gadu pēc kārtas festivāla apmeklētāji veselu prātu un ķermeni varēs uzturēt, piedaloties jogas nodarbībā, kas ļaus iepazīties ar dažādiem tās stiliem.

FOTO: festivāla rīkotāju publicitātes foto

Jau šovakar, 9. jūlijā, Cēsu novada „Uplandos” ierībēsies sestie vasaras sporta un rokmūzikas svētki „Fonofests 2010” un turpināsies arī rīt. Šis ir festivāls, kur saistošas aktivitātes un mūziku sameklēt izdosies dažāda vecuma un gaumes klausītājam – tā sola pasākuma rīkotāji.

Festivāla rīkotāji ir trīs brāļi Marts (27), Lauris (26) un Jānis (20) Sildniki no Cēsīm. Abiem vecākajiem brāļiem ir desmit gadu gara pasākumu rīkošanas pieredze. „Koncertus dažādās Latvijas pilsētās sākām rīkot, jo spēlējām mūzikas grupā „Enhet” un gribējām sagādāt iespēju uzstāties gan sev, gan arī citiem,” atceras Marts.

Arī pirmais Fonofests Cēsīs 2005. gada 16. jūlijā dzima drīzāk kā atsevišķs notikums. Sildniki nebija plānojuši, ka uz sarīkojumu, kurā ir tikai viena mūzikas skatuve un uzstājas 13 grupas, sanāks un sabrauks vairāk nekā 1000 apmeklētāju no visas Latvijas. Taču tā notika, un tāpēc viņi nolēma, ka pasākumam jānotiek arī nākamajā gadā un ar vēl lielāku vērienu.

Otrajā sporta un mūzikas festivālā bija sarūpētas jau divas skatuves, uz kurām priekšnesumus sniedza gandrīz 20 grupas, un turklāt pilnīgāka bija sportisko aktivitāšu programma. Neskaitot BMX šovu, iesaistīties varēja arī skeitborda sacīkstēs, peintbolā, frīzbijā, pludmales volejbolā un minifutbolā. Divas dienas ilgo notikumu apmeklēja ap 2000 cilvēku.

Pārņem brīvo nišu

Kā stāsta Marts, Cēsīs aizvien ir bijusi spēcīga smagās rokmūzikas skatuve. Darbojušās daudzas šai stilā spēlējošas apvienības, un kūsājusi aktīva koncertdzīve, kurai tādējādi gadu gaitā bija izveidojusies pastāvīga auditorija. „Vienā brīdī tā koncertdzīve paaudžu maiņas dēļ sāka apsīkt, un tad mēs arī nolēmām, ka ir jāpārņem iniciatīva brīvajā nišā un jārīko Fonofestivāls,” stāsta Marts. Pie tam šis brīdis sakrita ar laiku, kad Latvijas mūzikas festivālu dzīve bija pieticīga – Valmieras rokfestivāls, Baltic Beach Party Liepājā un „Saldus Saule”.

"Gadu gaitā mēs esam izauguši par solīdu Latvijas mēroga vasaras rokmūzikas festivālu."

Ar pēdējiem diviem Fonofestivālam auditoriju nākas dalīt vēl joprojām, tāpat arī ar vēlāk dzimušajiem – „Positivus”, „Zvērā”, „Metālšovu”, „Laba daba” un „Fonteina festivālu”. Taču Marts un viņa brāļi par apmeklējumu neraizējas. „Gadu gaitā mēs esam izauguši par solīdu Latvijas mēroga vasaras rokmūzikas festivālu. Turklāt mūsu programma ir plaša un daudzveidīga, un tāpēc ko interesējošu vienmēr var atrast gandrīz jebkurš,” tā uzskata Marts, piebilstot, ka pasākumā skan mūzika, sākot no regeja līdz pat smagajam metālam.

Dod iespēju jaunajiem

Arī šogad, tāpat kā iepriekš, Fonofests nav stāvējis uz vietas, bet vērsies plašumā un daudzveidībā. Pasākumu kuplinās vēl viena skatuve, kur spēlēs jaunās mūziķu apvienības. Sākotnēji Martam un brāļiem doma bija sarūpēt divas skatuves, tāpat kā iepriekšējos gados. Taču, tā kā uz otrās skatuves bija palikušas pāri brīvas vietas, puiši izsludinājuši pieteikšanos. „Mums bija vajadzīgas kādas septiņas astoņas grupas, bet konkursā piedalījās 250. Starp tām arī pietiekami daudz kvalitatīvu, lai jaunajiem varētu dot iespēju sevi parādīt uz atsevišķas skatuves,” teic Marts. Tādējādi šajā festivālā piedalīsies lielākais grupu skaits tā pastāvēšanas vēsturē – pavisam 50 apvienības no 7 valstīm. Marts atzīst, ka valstu skaits būtu bijis par vienu vairāk, taču mūziķiem no Baltkrievijas pēdējā brīdī esot atteiktas vīzas.

"Tādējādi šajā festivālā izskanēs lielākais grupu skaits tā pastāvēšanas vēsturē – pavisam 50 apvienības no 7 valstīm."

Ekskluzīva uzstāšanās

Notikumam piemērotākās mūziķu apvienības Sildniki lielākoties meklē un izvēlas paši. Ar daļu no viesiem brāļi sadarbojas regulāri, jo aicina tos uzstāties arī 2008. gada nogalē pašu izveidotajā un vadītajā dzīvās mūzikas klubā „Fono klubs” Cēsīs – tur koncerti norisinās katru nedēļas nogali. Tomēr ir arī tādas apvienības, kuras atsūta savus pieteikumus. Marts secinājis, ka Fonofests ir kļuvis atpazīstams Somijas, Zviedrijas un Vācijas smagās rokmūzikas izpildītāju aprindās. „Mēs diezgan bieži aicinām mūziķus no šīm valstīm. Acīmredzot viņiem pie mums patīk, tāpēc mājās aizveduši labas atsauksmes, kas radījis interesi par festivālu arī citos,” spriež Marts.

Viņš neslēpj, ka no smagās mūzikas aprindu pārstāvjiem viņam ir liels gods šoreiz uzņemt latviešu apvienību „Skyforger”. Tas tāpēc, ka šī grupa Latvijā nospēlē labi ja divus koncertus gadā. Šoreiz viens no šiem ekskluzīvajiem gadījumiem ir tieši Fonofests.

"Fonofestivāls kļuvis atpazīstams Somijas, Zviedrijas un Vācijas smagās rokmūzikas izpildītāju aprindās."

Transformācijas piedzīvojusi arī pasākuma sporta sadaļa. Marts stāsta, ka šogad nopietnākā līmenī norisināsies skeitborda sacensības, uz kurām sabrauks labākie no visas Latvijas. Sagādāti ir arī divi prasībām atbilstoši pludmales volejbola laukumi, kas ļauj pirmo reizi sarīkot šī sporta veida maču. Taču arī tiem, kuros nav šāda cīņas spara, tomēr negribas būt tikai pasīviem vērotājiem, būs ko darīt. Izmēģināt varēs klintīs kāpšanu, lēkšanu ar gumiju un vēl daudz ko citu.

ZINĀŠANAI

FONOFEST 2010 MŪZIKAS PROGRAMMA

  • Piektdien, 9. jūlijā, no plkst. 17.20 spēlēs mūzikas grupas “Blues Gang”, “The Blackout”, “Satellites LV”, “Pienvedēja Piedzīvojumi”, “Dzelzs Vilks”, “Deep Insight” (Somija), Roberts Gobziņš un “Resnie Putni”, “Band Versus Music”, “Acid Rain”, “Stonestreet”, “Endirve” (Somija), “Cilice” (Nīderlande), “Ēnas”, “All Day Long”, “Can_zone”, “The Afternoon”, “Abracadabra”, “Monkey Rocks”, “Toria”.
  • Sestdien, 10. jūlijā, no plkst. 12.00 uzstāsies muzikālās apvienības “XXX”, “Pent-in-Dreams”, “Laime Pilnīga”, “Astro’n’out”, “Voiceks Voiska”, “Insane” (Ungārija), “Enhet”, “Sanctimony”, “Skyforger”, “Soundarcade”, “Leystein”, “Crazy Dolls”, “Chain Reaction” (Polija), “Studija Skapis”, “Sia Radikal”, “Uncle Meat and the Highway Children” (Lielbritānija), “Wild”, “New Deadline” (Somija), “FOOC”, “Kaķis Maisā”, “In The Box”, “The Highway”, “Spit It Out”, “Parara”, “Aperitif”, “Varavīksnes Stallis”, “Meribel”, “Seat Free”, “Klusā Stunda”.

FONOFEST 2010 SPORTA PROGRAMMA

  • Piektdien, 9. jūlijā, no plkst. 22.00 līdz 2.00 sacensības volejbolā.
  • Sestdien, 10. jūlijā, no plkst. 11.00 turpināsies sacensības pludmales volejbolā, kas noslēgsies ar apbalvošanas ceremoniju. Savukārt plkst. 10.00 sāksies sacensības pludmales futbolā, nobeigumā – apbalvošana.

Avots: www.fonofest.com

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU