Lasīšanai: 1 minūte

Personas sejas attēlu aizsargā Fizisko datu aizsardzības likums

J
jautā:
17. aprīlī, 2016
Zane

Vai informācijas sistēmā drīkst uzglabāt personu biometrijas datus (sejas attēlu), lai tos apstrādātu? Vai tam nepieciešama personas rakstiska piekrišana?

A
atbild:
18. aprīlī, 2016
Aiga Dambe
LV portāls

Saskaņā ar Biometrijas datu apstrādes sistēmas likuma 3. pantu Biometrijas datu apstrādes sistēma ir valsts informācijas sistēma, kuras pārzinis un turētājs ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs. Sistēmā tiek uzglabāti personu seju digitālie attēli, pirkstu (delnu) pēdas vai nospiedumi. Šos datus iegūst, piemēram, izsniedzot personu apliecinošus dokumentus, un tie ir nepieciešami, lai novērstu svešas personas identitātes izmantošanu, lai noskaidrotu personas identitāti, novērstu noziedzīgus nodarījumus u.c.

Savukārt, ja personas dati, šajā gadījumā – sejas attēls – tiek uzglabāti kādā citā informācijas sistēmā, kas nav valsts informācijas sistēma, tos aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums, kas nosaka, ka personas datu apstrāde ir atļauta tikai tad, ja ir saņemta datu subjekta piekrišana.