Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Paternitātes noteikšana, ja nav zināma atbildētāja adrese

J
jautā:
10. janvārī, 2016
Liene

Labdien! Vai iesniedzot tiesā prasību par paternitātes noteikšanu un uzturlīdzekļiem, tēvam ir jānorāda dzīvesvietas adrese? Ja nepieciešama, kur es to varu iegūt, ja man nav zināma? Paldies!

A
atbild:
14. janvārī, 2016
Edīte Brikmane
LV portāls
Ieva Brante
juriste

Ja Jums nav zināma atbildētāja deklarētās vai pastāvīgās dzīvesvietas adrese, prasības pieteikumā tiesai ir norādāma pēdējā zināmā atbildētāja dzīvesvieta, noteikti pierakstot klāt, ka tā ir pēdējā Jums zināmā adrese. Prasības skaidrojumā varat izklāstīt, kad atbildētājs ir uzturējies Jums zināmajā adresē un ka šobrīd nekādu ziņu par šīs personas dzīvesvietu Jūsu rīcībā nav.

„Tiesa pati pārbaudīs atbildētāja adresi,” norāda juriste Ieva Brante. „Fakts, ka prasītāja nezina atbildētāja dzīvesvietas adresi, nedrīkst būt šķērslis prasības par paternitātes noteikšanu un uzturlīdzekļu piedziņu iesniegšanai.”