TĒMA: Tieslietas

Sludinājuma pieteikumu sagatavo likvidators

J
jautā:
01. septembrī, 2011
Mara

Pašlaik likvidēju biedrību, un Uzņēmumu reģistrā man teica, ka man pašai jāieliek sludinājums „Latvijas Vēstnesī”, savukārt lv.lv mājaslapā ir rakstīts, ka ar to nodarbojas UR. Vai tas jādara man pašai kā likvidatorei vai UR?

A
atbild:
06. septembrī, 2011
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Aija Sinkēviča, Klientu centra vadītāja

Biedrību un nodibinājumu likuma 65. pants „Kreditoru informēšana un prasījumu pieteikšana” noteic, ka:

(1) Likvidators paziņojumu par biedrības darbības izbeigšanu un tās likvidāciju izsludina laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 15 dienu laikā pēc attiecīga nolēmuma spēkā stāšanās dienas.
(2) Likvidators nosūta paziņojumu par likvidācijas uzsākšanu visiem zināmajiem biedrības kreditoriem.
(3) Šā panta pirmajā un otrajā daļā minētajā paziņojumā biedrības kreditori uzaicināmi pieteikt savus prasījumus triju mēnešu laikā pēc paziņojuma publicēšanas dienas, ja biedru sapulces lēmumā vai tiesas nolēmumā par biedrības darbības izbeigšanu nav noteikts garāks kreditoru prasījumu pieteikšanas termiņš.
(4) Kreditori noteiktā termiņā piesaka likvidatoram savus prasījumus pret biedrību. Prasījumā norādāms prasījuma saturs, pamats un apmērs un tam pievienojami prasījumu pamatojošie dokumenti.

Sludinājuma publikācijas pieteikumu sagatavo:
• uz savas biedrības veidlapas
• iesnieguma formā,
• adresējot laikrakstam „Latvijas Vēstnesis”,
• ar lūgumu publicēt sludinājumu, kam pievienots sagatavots publicējamais teksts,
• publikācijas vēlamais termiņš (sludinājuma publikācijas pieteikumus bez vēlamā publikācijas termiņa norādes publicējam 2 nedēļu laikā).
Uz pieteikuma jābūt zīmogam, to paraksta amatpersona (likvidators), kurai ir paraksta tiesības.

Ja publikācijas pieteikumu noformē kā garantijas vēstuli („Apmaksu garantējam”), tad sludinājumu publicē, nesagaidot apmaksu.
Sagatavoto publikācijas pieteikumu sūtiet pa faksu 67898741, bet publicējamo tekstu sūtiet uz e-pastu: slud@lv.lv.

Informācija par sludinājuma ievietošanu ir izlasāma arī šeit: http://www.vestnesis.lv/?menu=sludt&type=ievietosana