Lasīšanai: 1 minūte

Amata apraksts

J
jautā:
01. martā, 2015
Jūlija

Pašvaldības iestādē tika nomainīts amats, līdz ar to veicamie darba pienākumi, proti, tika noslēgta papildvienošanās pie esošā darba līguma. Cik ilgā laikā pēc šādas papildvienošanās noslēgšanas jābūt izstrādātam amata aprakstam, kurš attiecināms uz jaunajiem pienākumiem?

A
atbild:
20. martā, 2015

Neviens Latvijas valstī spēkā esošais normatīvais akts nenosaka termiņus, cik ilgā laikā no notikuma jābūt izstrādātam amata aprakstam, taču, ja iestādē vai uzņēmumā tiek praktizēta tāda kārtība, ka pie darba līguma tiek pievienots amata apraksts, tad Jums ar to ir tiesības iepazīties pirms šo darba tiesisko attiecību nodibināšanas, secīgi arī pirms slēgt šo papildu vienošanos. Kā gan Jūs varat pildīt jaunos (papildus) amata pienākumus, ja neesat ar tiem iepazīstināta?