Lasīšanai: 1 minūte

SIA pamatkapitāls

J
jautā:
30. janvārī, 2015
baiba

Sakiet, lūdzu, cik maksā piereģistrēt SIA ar vienu dibinātāju? Un kādam ir jābūt pamatkapitālam, un vai tas jāsamaksā uzreiz pie reģistrēšanās?

A
atbild:
17. februārī, 2015
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Mārtiņš Smilga, Klientu centra vadītājas vietnieks, jurists

Latvijas likumdevējs pēc pamatkapitāla lieluma ir paredzējis divu veidu SIA. Pilna kapitāla (pamatkapitāls nevar būt mazāks par 2800 EUR) SIA reģistrācijas izmaksas: valsts nodeva – 142,29 EUR, publikācija "Latvijas Vēstnesī" – 27,03 EUR. Mazkapitāla SIA (pamatkapitāls sākot no 1 EUR) reģistrācijas izmaksas: valsts nodeva – 21,34 EUR, publikācija "Latvijas Vēstnesī" –14,23 EUR.

Reģistrācijas brīdī pilna kapitāla SIA ir jābūt apmaksātiem ne mazāk kā 50% no pamatkapitāla, savukārt mazkapitāla SIA – viss pamatkapitāls.