Lasīšanai: 1 minūte

Administratīvo komisiju rīcība

J
jautā:
25. janvārī, 2015
Mārtiņš

Labdien! Jautājums par pašvaldību administratīvo komisiju rīcības tiesiskumu. Vai administratīvā komisija rīkojas tiesiski, atsakoties sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un atgriežot iesniegumu un materiālu izskatīšanai Valsts policijai, aizbildinoties ar to, ka komisijas statūtos nav noteikts, ka komisijai ir tiesības sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu? Vai tādējādi komisija nepārkāpj LAPK 247.p.3.d. noteikto pienākumu sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un LR tiesu judikatūru, kura noteikta spriedumā lietas Nr.A420576010 par lietu izskatīšanas piekritību?

A
atbild:
17. februārī, 2015

Statūti nedrīkst būt pretrunā ar likumu. Jūsu minētā LAPK 247.panta trešajā daļā ir noteikta tiesība protokolu sastādīt Valsts policijas darbiniekam atbilstoši pārkāpuma izdarīšanas vietai.

Mums ir ļoti grūti komentēt un sniegt Jums ieteikumus, nezinot lietas patiesos apstākļus, būtību un iemeslus šādai komisijas rīcībai.