TĒMA: Pirmsskola

Jelgavā var izvēlēties arī privāto bērnudārzu

J
jautā:
01. jūlijā, 2011
Kristīne Freimane

Vai Jelgavā līdzfinansē bērnus, kas apmeklē privātos dārziņus? Kādi ir piešķiršanas nosacījumi (bērna vecums, apmeklētā iestāde u.c.), lai pieteiktos šādam atbalstam? Kur jādodas, lai pieteiktos? Paldies.

A
atbild:
05. jūlijā, 2011
Jelgavas pilsētas pašvaldība
Egita Veinberga, preses sekretāre

Jelgavas pilsētas pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu par Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem, kuri Jelgavas pilsētas privātās pirmsskolas izglītības iestādēs apgūst licenzētu pirmsskolas izglītības programmu, pamatojoties uz Jelgavas domes 2009.gada 5.februāra lēmumu Nr.2/4 „Par noteikumu „Par pašvaldības līdzfinansējumu Jelgavas privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm” apstiprināšanu”.

Pašvaldība katru gadu slēdz līgumus ar Jelgavas pilsētas privātām izglītības iestādēm par  līdzfinansējuma piešķiršanu par privātās izglītības iestādes sniegtajiem pakalpojumiem izglītībā, nosakot līdzfinansējuma apmēru par Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem, kuri Jelgavas pilsētas privātās pirmsskolas izglītības iestādēs apgūst licenzētu pirmsskolas izglītības programmu.

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas domes šā gada lēmumu „Pašvaldības līdzfinansējuma apmēra noteikšana Jelgavas privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm 2011.gadā”, līdzfinansējuma apmērs par vienu Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarēto izglītojamo 2011.gadā ir 55 lati mēnesī.

Līdzfinansējums par bērnu privātai izglītības iestādei tiek piešķirts ar dienu, kad izglītojamais iestājas izglītības iestādē, aprēķinu veicot no attiecīgajā mēnesī faktiski apmeklēto dienu skaita.

Jums jāizvēlas pirmsskolas izglītības iestāde, kas atrodas Jelgavas pašvaldības teritorijā, jāpiesaka tur savs bērns. Privātās pirmsskolas izglītības iestādes pašas par katru bērnu sniedz informāciju Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldei. Jelgavā visas privātās pirmsskolas izglītības iestādes realizē licenzētas pirmsskolas izglītības programmas un ar katru no tām pašvaldība ir slēgusi līgumus.