Minimālā mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksa nav noteikta

J
jautā:
29. decembrī, 2014
Aija

Labdien! Mani interesē tāds jautājums. Vai ir kādi MK noteikumi, kas nosaka minimālo mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksu? Paldies.

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Minimālā mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas maksa nav noteikta nevienā normatīvajā aktā – jo šiem maksājumiem ir jābūt balstītiem uz reāliem pasākumiem nama uzturēšanai tehniskā kārtībā. Dažādām ēkām tie, protams, ir atšķirīgi.

Uz dzīvojamām mājām, kuras dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši pārvaldīšanā un apsaimniekošanā, kā arī likumā noteiktajā kārtībā nav lēmuši par minētajiem pasākumiem un ar tiem saistīto maksājumu kārtību un apmēru (tātad neliekas par māju ne zinis) attiecas Ministru kabineta noteikumi Nr. Nr.1014 „Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu”.

Ja dzīvokļu īpašnieki ir nolēmuši par sava nama uzturēšanas un apsaimniekošanas kārtību un izdevumu apmēru (Dzīvokļu īpašuma likuma 13.pants) ar balsu vairākumu (likuma 16.pants un 17.pants), tad viss notiek pēc viņu ieskatiem.