TĒMA: Ģimene

Dokumenti alimentu piedziņai

J
jautā:
08. maijā, 2014
Zanda Grišāne

Kādi dokumenti man ir jāsagatavo iesniegšanai tiesā alimentu piedziņai no tēva?

A
atbild:
08. maijā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

 Prasības pieteikums par maza apmēra uzturlīdzekļu piedziņu noformējams atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.783 „Noteikumi par maza apmēra prasībā izmantojamām veidlapām” 2.pielikumā apstiprinātam paraugam „Prasības pieteikums maza apmēra prasībā par uzturlīdzekļa piedziņu”.

Veidlapa ir paraugs, kas regulē, kā prasītājam formulējami savi prasījumi. Vairāk informācijas par to, kā noformēt maza apmēra prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, varat atrast LV portāla skaidrojumā „Kā noformēt maza apmēra prasību par uzturlīdzekļu piedziņu”.

Pieteikumam jāpievieno arī bērna dzimšanas apliecības kopija. Ja piedzenamo uzturlīdzekļu apmērs pārsniedz Ministru kabineta noteikumu Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” noteikto minimālo apmēru (šobrīd bērniem vecumā līdz 7 gadiem tie ir 80 eiro mēnesī, bet no 7 gadiem līdz 18 gadiem – 96 eiro mēnesī), prasības pieteikumā jānorāda dokumenti, kas apliecina izdevumus, un tie jāpievieno prasības pieteikumam (veidlapai).

Par dokumentu iesniegšanu tiesā nav jāmaksā. Civilprocesa likuma 43.panta pirmās daļas 3.punkts noteic, ka prasītāji prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu bērnam no tiesas izdevumu samaksas ir atbrīvoti.

Sīkāks izklāsts par uzturlīdzekļu piedziņas jautājumiem atrodams zemāk norādītajos LV portāla skaidrojumos.