Par profesionālo vadītāju kvalifikāciju

J
jautā:
07. janvārī, 2014
Andris Logins

Kā man iegūt 95. kodu, ja C kategorija ir iegūta 31.08.2000. un D kategorija 29.06.2010. Vai man pietiek noklausīties tikai kursus, vai arī jāliek eksāmeni gan teorijā, gan braukšanā? Paldies.

A
atbild:
16. janvārī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Direktīva 2003/59/EK tiek ieviesta, lai paaugstinātu profesionālo vadītāju kvalifikāciju un nodalītu profesionālos vadītājus no neprofesionāliem. Direktīva attiecas uz ES pilsoņiem un trešo valstu pilsoņiem, kas strādā ES dalībvalstīs reģistrētos uzņēmumos un veic komerciālos pārvadājumus ar D1, D1E, D, DE vai C1, C1E, C, CE kategorijas transportlīdzekļiem.

Transportlīdzekļu vadītājiem, kuri ieguvuši attiecīgo kategoriju kvalifikāciju līdz Direktīvā noteiktiem datumiem (D kategorijām – 10.09.2008; C kategorijām – 10.09.2009), ir jāiziet tikai periodiskā apmācība (par to var uzzināt autoskolās, kam tiesības veikt C un D kategoriju vadītāju apmācību). D kategoriju vadītājiem tas jādara kopš 2013.gada 10.septembra un C kategoriju - no 2014.gada 10.septembra.

Savukārt vadītājiem, kuri D1, D1E, D, DE kategoriju kvalifikāciju ieguva no 2008.gada 10.septembra vai C1, C1E, C, CE kategorijas kvalifikāciju no 2009.gada 10.septembra, lai veiktu komerciālos pārvadājumus, ir jānokārto sākotnējie profesionālās kvalifikācijas eksāmeni.

No Jūsu jautājuma izriet, ka profesionālās kvalifikācijas apliecinājuma jeb 95.koda iegūšanai, lai veiktu komercpārvadājumus ar kravas auto, pietiks ar periodisko apmācību, bet autobusa vadīšanai jau kopš pērnā gada septembra ir jākārto sākotnējie profesionālās kvalifikācijas eksāmeni.

Informācija par profesionālās kategorijas iegūšanu atrodama arī CSDD mājaslapā.