TĒMA: Drošība

Kā sagatavojami dokumenti kompensācijai par darbinieku dalību zemessargu kolektīvajā apmācībā

J
jautā:
04. jūlijā, 2024
Valdis

Labdien! Vēlos uzzināt, kur iesniegt dokumentus, lai uzņēmums saņemtu kompensāciju par darbinieka iesaisti Zemessardzes kolektīvajā apmācībā. Vai ir kāda noteikta e-pasta adrese vai sadaļa portālā latvija.lv, kur visus nepieciešamos dokumentus var iesniegt, parakstītus ar e-parakstu?

A
atbild:
09. jūlijā, 2024
Latvijas Republikas Zemessardze
Eva Ezergaile, Zemessardzes štāba vadības grupa

Dokumentus kompensācijas saņemšanai var nosūtīt pa pastu Zemessardzes štābam (Maiznīcas ielā 5, Rīgā, LV-1001) vai uz e-pasta adresizemessardze@mil.lv. Darba devējam ir jāiesniedz brīvā formā sagatavots iesniegums par lūgumu atmaksāt kompensāciju, atprasāmā summa un norēķinu rekvizītiIesniegumā ir jānorāda informācija par darbiniekiem, kas piedalījušies zemessargu kolektīvajā apmācībā, un apstiprināts atlīdzības izmaksas aprēķins par katru darba dienu (darba stundu), kad darbinieki nav veikuši darbu sakarā ar dalību zemessargu kolektīvajā apmācībā. Aprēķins sagatavojams brīvā formā, vienlaikus tam jāsatur izsekojama informācija par faktiskajām darba devēja atlīdzības izmaksām, ieskaitot arī darba devēja VSAOI. Ja dokumentus paredzēts nosūtīt uz e-pastu, tad tiem ir jābūt parakstītiem ar drošu elektronisko parakstu.