Par laulātā apgādību, iesniedzot dokumentus termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai

J
jautā:
20. septembrī, 2023
Ieva

Labdien! Mans jautājums ir saistīts ar grozījumiem Imigrācijas likumā. Vai, ņemot vērā likuma grozījumus, mans vīrs, Krievijas Federācijas pilsonis, kā Latvijas Republikas pilsoņa laulātais var pieprasīt uzturēšanās atļauju pēc Imigrācijas likuma 25 .pantā noteiktajiem nosacījumiem? Vīram nav oficiālas darbavietas, līdz ar to viņš nevar uzrādīt ienākumus. Un no tā izriet galvenais jautājums: vai es kā laulātā varu sniegt šī nepieciešamās iztikas minimuma garantu uzturēšanās atļaujas saņemšanai vīram, proti, apliecināt, ka viņš dzīvo no maniem līdzekļiem?

A
atbild:
25. septembrī, 2023

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Migrācijas nodaļa norāda, ka laulātā var uzņemties sava laulātā apgādību.

“Šajā gadījumā, iesniedzot dokumentus termiņuzturēšanās atļaujas pieprasīšanai PMLP, ir jāiesniedz arī laulātās brīvas formas iesniegums, ka viņa uzņemas laulātā apgādību, un jāpievieno dokumenti, kas apliecina, ka viņas rīcībā ir līdzekļi sevis, viņas apgādībā esošo personu (ja tādas ir) un arī laulātā nodrošināšanai.”