Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Par drošības naudas samaksu, iesniedzot blakus sūdzību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. februārī, 2023
Natālija

Labdien! Civilprocesa likuma 43.1 panta pirmās daļas 1. punkts nosaka, ka par blakus sūdzību, izņemot blakus sūdzību par lēmumu, ar kuru atteikts atbrīvot no drošības naudas vai tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos, maksājama drošības nauda 70 eiro apmērā. Taču nekur likumā nav norādīts drošības naudas apmērs, kas maksājams par blakus sūdzību par lēmumu, ar kuru atteikts atbrīvot no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos. Vai ir pareizs secinājums, ka par blakus sūdzības iesniegšanu par lēmumu, ar kuru atteikts atbrīvot no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos, drošības nauda nav jāmaksā? Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2023

Jā, Civilprocesa likuma 43.1 panta pirmās daļas 1. punktā ir noteikts izņēmums, kad persona ir atbrīvota no drošības naudas samaksas, proti, gadījumā, ja tiek iesniegta blakus sūdzība par lēmumu, ar kuru atteikts atbrīvot no drošības naudas vai tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos.