Cik bieži pedagogam jāapmeklē kursi bērnu tiesību aizsardzībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. decembrī, 2022
Valda

Jautājums par bērnu tiesību aizsardzības obligātajiem kursiem. Cik bieži vispārējās izglītības pedagogam nepieciešams apmeklēt šos kursus? Paldies par atbildi!

A
atbild:
10. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 5.1 panta “Subjekti, kuriem nepieciešamas speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā” 18. punktā ir noteikts, ka vispārējās izglītības, profesionālās izglītības un interešu izglītības pedagogam ir nepieciešamas zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Kārtību, kādā apgūst un pilnveido speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 173 “Noteikumi par kārtību, kādā apgūst speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, šo zināšanu saturu un apjomu”. Atbilstoši tajos noteiktajam speciālists, kurš jau apguvis zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, tās periodiski pilnveido ik pēc pieciem gadiem.