Apcietinātās personas atrašanas vietas noskaidrošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
25. oktobrī, 2022
Marta

Sveiki! Es vēlos nosūtīt vēstuli uz sieviešu cietumu no ārzemēm, taču nezinu, kas jānorāda uz aploksnes. Nevarēju noskaidrot, kur vēstules saņēmējs konkrēti atrodas, tāpēc nav ne jausmas, kā to pareizi nosaukt (nodaļa, korpuss, sektors). Zinu personas datus, bet līdz šim neesmu sūtījusi vēstules. Internetā nevarēju atrast informāciju saistībā ar šo jautājumu. Būšu no sirds pateicīga, ja jūs spētu ieteikt, kur jāmeklē nepieciešamā informācija! Paldies par jautājumam veltīto laiku!

A
atbild:
02. novembrī, 2022

Ieslodzījuma vietu pārvalde jau iepriekš ir sniegusi atbildi uz līdzīgu jautājumu. Tā ir pieejama šeit.

Atbilstoši Apcietinājumā turēšanas kārtības likuma 13. pantā noteiktajam apcietinātai personai ir tiesības sazināties ar radiem un citām personām ārpus apcietinājuma, ir tiesības arī uz tikšanos. Apcietinātais var sazināties ar personām ārpus izmeklēšanas cietuma telefonsarunu veidā vismaz reizi nedēļā, atļautais sarunas ilgums ir vismaz piecas minūtes.

Tādējādi saziņas iniciatīvai ir jābūt no apcietinātās personas.