E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27370
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Finanses
4
4

Bonus-Malus klase

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. septembrī, 2022
guntis

Mana Bonus-Malus klase ir 15., tā ir iedota uz vienu gadu. Visi kritēriji ir izpildīti – 11 gadi bez avārijām. Apdrošināšana ir uz 12 mēnešiem visus 11 gadus. Uz leju nevar, tomēr 16. klase netiek piešķirta. Kāpēc ir šāda situācija?

A
atbild:
20. septembrī, 2022

Ja lasītājs pareizi aprakstījis savu apdrošināšanas vēsturi, tad tas nav iespējams.

Bonus-Malus (BM) klase atspoguļo pēdējo 11 periodu apdrošināšanas vēsturi. Periods ir laiks no iepriekšējā gada 1. septembra līdz nākamā gada 31. augustam. Katru gadu no vēstures tiek dzēsts viens vecākais periods un tā vietā nāk jaunākais. Lai periodu varētu ieskaitīt kā pozitīvu, tajā ir jābūt vismaz 275 apdrošināšanas dienām un nedrīkst būt izraisīti ceļu satiksmes negadījumi. Tālāk tiek vērtēti 11 periodi –, kurus var ieskaitīt, kurus nevar, kuros ir bijis negadījums. Tad pie 6. jaunslēguma Bonus-Malus klases ir jāpieskaita visi “+” (pozitīvie periodi) un jāatskaita “–“ (negatīvie periodi, ja tādi ir), un tiek iegūta aktuālā BM klase. Tātad, ja 11 periodi ir pozitīvi, pie 6 jāpieskaita 11, un tiek iegūta 17. Bonus-Malus klase. Lasītājam ir jāapskata sava 11 gadu apdrošināšanas vēsture Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja tīmekļvietnē. Ja šobrīd ir 15. Bonus-Malus klase, tātad visi pēdējie 11 periodi nav pozitīvi. Ja lasītājs atrod kļūdu savos datos, jāraksta uz e-pasta adresi: bonusmalus@ltab.lv.

Vienas kategorijas transportlīdzeklim tiek piemērota viena un tā pati Bonus-Malus klase. Ja personas īpašumā ir dažādas kategorijas transportlīdzekļi, tiem var būt atšķirīgas Bonus-Malus klases. Ja ar vienu no transportlīdzekļiem izraisa ceļu satiksmes negadījumu, tas ietekmēs visu šīs kategorijas transportlīdzekļu Bonus-Malus klasi.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 106 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas