E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26955
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
4
4

Bērnudārza darba laiks vasarā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. augustā, 2022
Elīna

Labdien! Mēs saskārāmies ar situāciju, ka no 23. jūnija līdz 1. augustam bērnudārzs tika slēgts. Vecākiem netika uzdoti jautājumi par iespējām šajā laika periodā atrasties kopā ar bērniem atvaļinājumā, kā arī netika piedāvātas alternatīvas iespējas. MK noteikumos neatrodu konkrētu punktu par to, vai pašvaldības bērnudārzam ir jāstrādā visu gadu. Tāpēc vēlējos noskaidrot, kā tad ir un vai man ir tiesības vērsties iestādē ar pretenziju. Bērnam šis periods ir nācis tikai par sliktu, jo viņš vairs nevēlas atgriezties bērnudārzā, kā arī mēs katru gadu nevaram doties tik ilgos atvaļinājumos bērnudārza dēļ. Paldies!

A
atbild:
18. augustā, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Vasaras mēnešos pirmsskolas izglītības iestādēm ir jābūt pieejamām gan tiem izglītojamajiem, kuri nākamajā mācību gadā turpinās pirmsskolas izglītības programmas apguvi, gan izglītojamajiem, kuri septembrī uzsāks mācības pamatizglītības programmā. Tas noteikts Ministru kabineta 21.11.2018. noteikumos Nr. 716: “Obligātā mācību satura īstenošanu plāno un organizē divos posmos. Laikposmā no 1. septembra līdz 31. maijam nodrošina mācību procesu valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteiktā pirmsskolas izglītības obligātā satura īstenošanai un bērnam plānoto sasniedzamo rezultātu apguvei, laikposmā no 1. jūnija līdz 31. augustam nodrošina mācību procesu bērna vispusīgas attīstības un iepriekšējā laikposmā iegūto zināšanu, izpratnes, pamatprasmju un caurviju prasmju, kā arī vērtībās balstītu tikumu un ieradumu nostiprināšanai.”

Ievērojot Izglītības likuma 57. pantā noteiktās tiesības bērna izglītošanas nodrošināšanā, bērna vecāki (personas, kuras realizē aizgādību) ir tiesīgi vērsties pie pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja ar lūgumu nodrošināt bērnam iespēju apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vasaras mēnešos. Gadījumā, ja vecāki saņem informāciju, ka attiecīgā pirmsskola kādā no vasaras mēnešiem būs slēgta, un viņiem netiek piedāvāta iespēja šajā laikā apmeklēt citu pašvaldības pirmsskolu, vecākiem jāvēršas pašvaldībā.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 292 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas