Ja saņemta apliecība par vispārējo pamatizglītību, tad otro reizi 9. klasē nav jāmācās

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. jūnijā, 2022
VALERIJS

Dēls nolika 9. klases eksāmenus, bet izrādās, ka viņam ir nesekmīgas atzīmes citos priekšmetos. Vai viņam būs jāmācās otru gadu, un ko var darīt lietas labā?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Ja jūsu dēls ir saņēmis apliecību par vispārējo pamatizglītību, tad otro reizi 9. klasē nav jāmācās. Savukārt, ja par vispārējās pamatizglītības programmas apguvi ir saņemta tikai liecība, tādā gadījumā būs atkārtoti jāmācās 9. klasē, apgūstot visus paredzētos mācību priekšmetus un stundu plānā ietvertos mācību priekšmetus.

Vispārējās izglītības likuma 39. pantā noteikts, ka par vispārējās pamatizglītības programmas apguvi izglītojamajam izsniedz liecību, ja nav iegūts vērtējums kādā no mācību priekšmetiem gadā vai kādā no valsts pārbaudījumiem vai vērtējums divos vai vairākos mācību priekšmetos gadā vai valsts pārbaudījumā ir zemāks par 4 ballēm. Vērtējums mācību priekšmetā gadā un vērtējums valsts pārbaudījumā tajā pašā mācību priekšmetā uzskatāms par vienu vērtējumu.