E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26115
Lasīšanai: 2 minūtes
1
2
1
2

Vai no lielāka zemesgabala var atdalīt mazāku

J
jautā:
21. aprīlī, 2022
Inga

Labdien! Lūdzu palīdzēt. Īpašniekam pieder plašs zemesgabals (vairāki mazdārziņi 3 ha platībā) un viens no zemesgabaliem, kas atrodas pašā stūrī (600 m2, iespējams, stūra atrašanās vieta atvieglos mērīšanu vai sadali). Kas jādara, lai šo īpašumu mēs varētu iegādāties? Pēc kadastra nr. redzu, ka īpašums nav sadalīts, un izskatās kā viens liels gabals kartē. Kur jāvēršas, lai varam beigās iegādāties šo zemi? Īpašums atrodas Ādažos.

A
atbild:
09. maijā, 2022

Lai noskaidrotu, vai no lielāka (3 ha) zemesgabala var atdalīt mazāku (600 m2), jāpārliecinās, vai pašvaldības teritorijas plānojums paredz šādu iespēju. Teritorijas zemes sadales noteikumi ir iekļauti teritorijas plānojuma apbūves noteikumos, ko var atrast šeit, ievadot attiecīgās zemes vienības kadastra apzīmējumu vai adresi. Iespējams, šajā teritorijā ir spēkā detālplānojums. Tādā gadījumā sadales prasības regulē detālplānojuma apbūves noteikumi.

Ja 600 m2 liela gabala izveide ir pieļaujama, to iespējams veikt atbilstoši detālplānojumā noteiktajai  īstenošanas kārtībai vai arī izstrādājot zemes ierīcības projektu un ievērojot nosacījumu, ka zemesgabalam var nodrošināt piekļuvi no esošas izbūvētas ielas. Ja tas nav iespējams, atsevišķos gadījumos pieļaujama piekļuves nodrošināšana pa servitūta ceļu vai pa projektētu servitūta ceļu pēc servitūta nodibināšanas.

Tāpat pirms zemesgabala iegādes ir jāpārliecinās, kādas ēkas uz tā būs iespējams būvēt un kādas ir prasības ūdens un kanalizācijas risinājumiem. Precīzāku atbildi vienmēr iespējams saņemt, vēršoties pašvaldībā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 163 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU