Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Cik tuvu publiskajiem ūdeņiem drīkst ganīt mājlopus

J
jautā:
18. maijā, 2021
Ilmārs

Vai likumā ir noteikts aizsargjoslas platums mājlopu ganāmpulka turēšanai pie publiskajiem ūdeņiem, ja ezers (350 ha) atrodas pilsētas teritorijā?

A
atbild:
24. maijā, 2021

Ministrija norāda, ka Aizsargjoslu likums nedala ūdeņus publiskajos un citos ūdeņos. Likums noteic virszemes ūdensobjektu (upju, ezeru, mākslīgo ūdensobjektu) aizsargjoslas platumu un tajā ierobežotās darbības. Likums nenosaka ierobežojumus mājlopu ganāmpulka turēšanai pie virszemes ūdeņiem, tai pašā laikā virszemes ūdensobjektu aizsargjoslā ir aizliegts izvietot būves lopbarības glabāšanai (izņemot siena šķūņus), minerālmēslu, augu aizsardzības līdzekļu, degvielas, eļļošanas materiālu, bīstamo ķīmisko vielu vai ķīmisko produktu, kokmateriālu, kā arī bīstamās ķīmiskās vielas vai ķīmiskos produktus saturošu materiālu glabātavas.

Tā kā prasības teritorijas izmantošanai tiek noteiktas pašvaldības teritorijas plānojumā, aicinām ar konkrētās pašvaldības teritorijas plānojumu iepazīties ģeoportāla sadaļā “Teritorijas attīstības plānošana” šeit.