Kādi dokumenti jānoformē, lai sāktu ražot jogurtu

J
jautā:
13. aprīlī, 2021
Alise

Labdien! Vēlos uzsākt nelielu uzņēmējdarbību ar dabīgu jogurtu ražošanu un pārdošanu. Kādi dokumenti man ir jānoformē, lai oficiāli varētu veikt šādas darbības? Paldies!

A
atbild:
14. aprīlī, 2021
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Meistere, Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Iesaistoties pārtikas apritē, uzņēmumam ir jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā. Lai to izdarītu, jāaizpilda pieteikums uzņēmuma reģistrācijai, veidlapa pieejama šeit. Tā jāiesniedz tajā PVD pārvaldē, kuras pārraudzības teritorijā darbosies uzņēmums. Šobrīd klātienē to nav iespējams izdarīt, tāpēc dokumenti jānosūta vai nu pa pastu, vai (elektroniski parakstīti) uz e-pastu pvd@pvd.gov.lv vai uard@pvd.gov.lv .

Iesniedzot pieteikumu, jāpievieno šādi dokumenti:

  • dokuments, kas apliecina, ka ēka/būve, kurā plānots veikt ražošanu, ir nodota ekspluatācijā;
  • dokuments, kas apliecina tiesības darboties attiecīgajās būvēs (telpās);
  • plāna kopija teritorijai un telpām, kurās darbosies uzņēmums.

Uzņēmumam ražošanas procesā ir jāievēro visas normatīvajos aktos noteiktās prasības attiecībā uz higiēnu un pārtikas nekaitīgumu.