Par skolēnu ēdināšanu lemj pašvaldība

J
jautā:
12. martā, 2021
Žanete

Kādā veidā pašvaldības nosaka, vai skolēni, kuri mācās attālināti, saņems pārtikas paku vai ne?

A
atbild:
15. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos Nr. 614 ir noteikta kārtība, kādā aprēķina, piešķir un izlieto valsts budžetā paredzētos līdzekļus izglītojamo ēdināšanai 1.–4. klasēm, kurām ikdienā tiek piešķirts valsts līdzfinansējums brīvpusdienu nodrošināšanai. Līdz ar to arī attālināto mācību laikā līdzekļi jāizlieto gatavā ēdiena vai pārtikas paku piegādei.

Pašvaldība atbilstoši sava budžeta iespējām var lemt arī par pārējo klašu skolēnu ēdināšanu. Izglītības likumā paredzēts, ka pašvaldības nosaka tos izglītojamos, kuru ēdināšanas izmaksas sedz pašvaldība. Un šī kārtība var būt atšķirīga, piemēram, nodrošinot pārtikas pakas vai citādu atbalstu pārtikas iegādei daudzbērnu ģimenēm, trūcīgām ģimenēm vai arī visiem skolēniem.