Kas nepieciešams pārtikas uzņēmuma izveidei

J
jautā:
07. februārī, 2021
Ainārs

Ir vēlme izveidot nelielu uzņēmumu, kurš pārstrādātu pārtikas produktus eksportam uz Lietuvu. Kādi atzinumi/licences/sertifikāti papildus nepieciešami, lai tas būtu realizējams?

A
atbild:
10. februārī, 2021
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Meistere, Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Jebkuram uzņēmumam, kas vēlas iesaistīties pārtikas apritē, ir jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). Lai reģistrētu uzņēmumu, PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz:

  • pieteikums uzņēmuma reģistrācijai vai atzīšanai;
  • dokumenta kopija, kas apliecina uzņēmuma tiesības darboties attiecīgajā nekustamajā īpašumā, ja īpašuma vai lietošanas tiesības nav nostiprinātas zemesgrāmatā, kā arī plāns teritorijai un telpām, kurās darbosies uzņēmums.

Pieteikums jāiesniedz tajā PVD teritoriālajā struktūrvienībā, kuras pārraudzības teritorijā darbosies uzņēmums. To var nosūtīt pa pastu vai, parakstītu ar e-parakstu, iesniegt, izmantojot e-pastu vai iestādes e-adresi.

Uzņēmuma reģistrācija PVD ir bez maksas. Samaksa veicama, ja uzņēmums vēlas saņemt izdrukātu apliecību. Reģistrācijas vai atzīšanas apliecības sagatavošana maksā 2,50 eiro.

Gan pieteikuma veidlapa, gan kontakti pieejami PVD mājaslapā.

Starp Eiropas Savienības (ES) valstīm pastāv brīvā tirdzniecība. Tas nozīmē, ka preču kravu kontrole uz dalībvalstu robežām netiek veikta, jo kontroli ES valstu teritorijās nodrošina katras valsts pārtikas apriti uzraugošais dienests.

Pēc precīzākas informācijas lūgums vērsties konkrētajā PVD teritoriālajā struktūrvienībā.