TĒMA: Tieslietas

Paziņojums par dzīvesvietas adresi ārvalstīs

J
jautā:
05. aprīlī, 2013
Zinaida Petrova

Ja Latvijas pilsonis ilgstoši strādā ārzemēs, bet piedeklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, vai viņam jādeklarējas ārzemēs, tur kur strādā? Un kā tas jādara?

A
atbild:
05. aprīlī, 2013
Aiga Dambe
LV portāls

Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācija, ja persona uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, tad, saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 15.panta 2. daļu, personai ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī.

Lai paziņotu dzīvesvietas adresi ārvalstī pa pastu vai klātienē, personai ir jāaizpilda noteikta parauga iesniegums (lejuplādējams DOC formātā) vai jāuzraksta iesniegums brīvā formā, tajā norādot datus par sevi vai savu nepilngadīgo bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un adresi ārvalstī.
Lai iesniegtu iesniegumu elektroniski, personai ir jāaizpilda speciāla tiešsaistes forma.

Iesniegumu var iesniegt:

Par iesnieguma iesniegšanu valsts nodeva nav jāmaksā.

Pa pastu nosūtītajiem iesniegumiem noteikti jābūt parakstītiem un nosūtītiem pa pastu, nevis e-pastu. Iesniegumi bez paraksta vai  ieskanēti un nosūtīti pa e-pastu netiek reģistrēti.

Pēc iesnieguma, kas nosūtīts pa pastu, saņemšanas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aktualizē ziņas Iedzīvotāju reģistrā un par to paziņo personai, nosūtot paziņojumu uz iesniegumā norādīto e-pasta vai pasta adresi. Pārliecināties par adreses aktualizēšanu Iedzīvotāju reģistrā persona var arī elektroniski portālā Latvija.lv.

Paziņojot par dzīvesvietas adresi ārvalstī, ziņas par personas iepriekšējo dzīvesvietas adresi Latvijā Iedzīvotāju reģistrā automātiski tiks aizstātas ar ziņām par jauno dzīvesvietas adresi. Līdz ar to personai nav jāvēršas attiecīgajā iestādē, laianulētu ziņas par tās deklarēto dzīvesvietas adresi Latvijā.

Mainot dzīvesvietu ārvalstīs, personai ir jāpaziņo jaunā dzīvesvietas adrese ārvalstīs. Atgriežoties Latvijā, personai ir jādeklarē dzīvesvieta Latvijā.