Kompensācija par neizmantoto ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu

J
jautā:
01. aprīlī, 2013
Kristīne Ulla

Labdien! Vēlos aiziet no darba, bet man ir vairāk nekā divu nedēļu neizņemts atvaļinājums. Pēc jaunajiem likumiem, kas ir mainījušies, vēlos jautāt - aizejot pašai no darba, man tiks izmaksāta nauda par neizņemto atvaļinājumu? Kur tieši to var apskatīt?

A
atbild:
04. aprīlī, 2013
Lolita Lūse
LV portāls

Neatkarīgi no tā, vai atlaišanas iemesls ir darbinieka vai darba devēja uzteikums, darba devējam, atlaižot darbinieku no darba, ir pienākums izmaksāt visu naudu, kas viņam pienākas - gan neizmaksāto darba samaksu, gan kompensāciju par neizmantoto ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Ja atlaišanas pamatā ir darbinieka uzteikums, darba devējam nav obligāti jāizmaksā vienīgi atlaišanas pabalsts.

Darba likuma 128.pants „Darbiniekam pienākošos naudas summu izmaksa” paredz: atlaižot darbinieku no darba, visas naudas summas, kas viņam pienākas no darba devēja, izmaksājamas atlaišanas dienā. Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu.