Lasīšanai: 1 minūte

Kas var saņemt Eiropas atbalsta pakas

J
jautā:
12. jūlijā, 2020
jautajums

Vai pirmās grupas invalīds var saņemt Eiropas produktu pakas? Atbildēt tikai konkrēti, nemulsinot ar ļoti gudriem juridiskiem izteicieniem.

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai saņemtu Eiropas pārtikas pakas, noteicošais ir mazi ienākumi, nevis tas, vai cilvēkam ir invaliditāte.

Eiropas atbalsta pakas var saņemt:

  • trūcīga ģimene vai persona, ja mēnesī vidējie ienākumi vienam cilvēkam pēdējos 3 mēnešos ir mazāki par 128,06 eiro;
  • maznodrošināta ģimene vai persona, ja vidējie ienākumi mēnesī vienam cilvēkam ir mazāki par 242 eiro;
  • ģimene vai persona krīzes situācijā, kurā no pašiem neatkarīgu apstākļu dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, piemēram, tāda var būt situācija, kad krīzes dēļ zaudēts darbs.