Vai vērtējums “nv” var būt semestra vai mācību gada beigu vērtējums

J
jautā:
06. maijā, 2020
Samanta

Vai vērtējums “nv” var būt semestra vai mācību gada beigu vērtējums?

A
atbild:
14. maijā, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Apzīmējums “nv” nevar ietekmēt skolēna vērtējumu mācību priekšmetā semestrī vai gadā, šis apzīmējums informē, ka vērtējums pārbaudes darbā nav iegūts. Tomēr, ja nav izpildīti skolas vērtēšanas kārtībā ietvertie nosacījumi, piemēram, skolēns nav izpildījis kādu no pedagoga obligāti noteiktajiem pārbaudes darbiem, pedagogs nevar izlikt vērtējumu semestrī, bet lieto apzīmējumu “nv”. Gada vērtējums mācību priekšmetā tiek izlikts, ņemot vērā pirmā un otrā semestra vērtējumu. Līdz ar to, ja, piemēram, 2. semestrī vērtējums nav iegūts (lietots apzīmējums “nv”), pedagogs nevar izlikt gada vērtējumu. Konkrētajā gadījumā piemērojami papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi, un tikai pēc pēcpārbaudījumu veikšanas skola lemj par pārcelšanu nākamajā klasē.

Atbilstoši Ministru kabineta 13.10.2015. noteikumu Nr. 591 “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi” 35.–38. punktā noteiktajam papildu mācību pasākumus nosaka ar direktora rīkojumu, ņemot vērā skolas pedagoģiskās padomes vai attiecīgās klases pedagogu ieteikumus, mācību pasākumu ilgums nepārsniedz divas nedēļas un turpinās ne ilgāk kā līdz nākamā mācību gada sākumam, papildu mācību pasākumu noslēgumā, bet ne vēlāk kā līdz nākamā mācību gada sākumam par noteiktajos mācību pasākumos apgūto mācību saturu tiek organizēti pēcpārbaudījumi, kuru termiņus ar rīkojumu nosaka direktors, pēcpārbaudījuma vērtējumu pielīdzina gada vērtējumam, papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi skolēnam ir obligāti visos mācību priekšmetos, kuros gada vērtējums ir bijis zemāks par četrām ballēm vai gada vērtējums nav saņemts mācību priekšmetu un mācību stundu plāna īstenošanas ietvaros.