Centralizētie eksāmeni ir atcelti

J
jautā:
14. martā, 2020
Ruta

Man ir lūgums – atceliet centralizētos eksāmenus ārkārtas situācijas laikā!

A
atbild:
16. martā, 2020

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo: ņemot vērā veiktos Ministru kabineta grozījumus 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, informējam, ka centralizēto svešvalodas eksāmenu norise 12. klasēm ir pārcelta uz 2020. gada maiju.

Šobrīd plānots, ka eksāmenu norise tiks organizēta laika posmā no 2020. gada 12. maija līdz 2020. gada 15. maijam

  • angļu valodā (kombinēti): rakstu daļa – 2020. gada 12. maijā,  mutvārdu daļa – 12., 13. un 14. maijā;
  • vācu valodā (kombinēti): rakstu daļa un mutvārdu daļa – 2020. gada 13. maijā;
  • krievu valodā (kombinēti): rakstu daļa – 2020. gada 14. maijā, mutvārdu daļa – 14. un 15. maijā;
  • franču valodā (kombinēti): rakstu daļa un mutvārdu daļa − 2020. gada 15. maijā.

Informējam, ka pašreizējā situācijā, kad 12. klasēm ir pārcelta svešvalodu eksāmenu kārtošana uz 2020. gada maiju, nākamajā nedēļā 12. klases skolēni dodas pavasara brīvdienās kopā ar pārējiem skolēniem.
Skolotājiem ir nepieciešams laiks, lai sagatavotos mācību darbam attālināti. Tāpēc nākamajā MK sēdē tiks veikti nepieciešamie grozījumi šībrīža MK noteikumos Nr. 777 “Noteikumi par 2019./2020. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku”.

Vairāk inforomācijas par centralizēto eksāmenu norisi:

Vienlaikus Valsts izglītības satura centrs informē, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim tiek atcelti visi VISC organizētie pasākumi un aktivitātes, šobrīd tiek pārtrauktas arī visas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates, konkursi, kopmēģinājumi, kā arī VISC īstenotā projekta “Skola 2030” plānotās konferences un publiskie pasākumi. VISC informē, ka tiek atceltas plānotās mācību priekšmetu valsts olimpiādes, kā arī Latvijas skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu valsts konference. VISC informē, ka šobrīd līdz 2020. gada 14. aprīlim tiek pārtrauktas arī valsts valodas prasmes pārbaudes.