Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā noteikt, kurā datumā notikusi dzīvokļa īpašnieka maiņa

J
jautā:
06. martā, 2020
Uldis

Iegādājos nekustamo īpašumu hipotēkā ar valsts atbalstu. Banka pieprasa īpašuma tiesības reģistrēt valsts zemesgrāmatā. Vai zemesgrāmatas žurnāla reģistra lēmuma datums ir uzskatāms par dienu, kad notikusi dzīvokļa īpašnieka maiņa? Kad starp pircēju un pārdevēju ir parakstīts pirkuma līgums, kurā pārdevējs 30 (trīsdesmit) dienu laikā no darījuma summas saņemšanas brīža nodos to pircējam? Kurš datums ir ņemams vērā, slēdzot līgumu ar pakalpojuma sniedzējiem?

A
atbild:
12. martā, 2020
Tiesu administrācija
Ināra Makārova, tiesu iestāžu sabiedrisko attiecību speciāliste

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Tiesneša lēmuma datums ir uzskatāms par to brīdi, kad jaunais ieguvējs ir kļuvis par nekustamā īpašuma īpašnieku.