Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ienākumam no kustamās mantas iznomāšanas var izvēlēties 10 % nodokļa likmi

J
jautā:
20. augustā, 2019
Evita

Labdien! Vai ir jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam, ja uz trīs mēnešiem vēlas izīrēt kustamo īpašumu (auto)? Ja ir, kāda saimnieciskā darbība jāreģistrē?

A
atbild:
02. septembrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja nerodas saimnieciskās darbības izdevumi vai tie ir nebūtiski, cilvēks, saņemot ienākumu no kustamo mantu iznomāšanas, var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs. Šajā gadījumā nav tiesību piemērot saimnieciskās darbības izdevumus un personai ir jāpaziņo Valsts ieņēmumu dienestam par saimnieciskās darbības nereģistrēšanu 5 dienu laikā pēc nomas līguma noslēgšanas.

Ienākumam piemēro 10% nodokļa likmi.

Plašāka informācija par nodokļu režīmiem ienākumam no saimnieciskās darbības ir pieejama tīmekļa vietnē www.vid.gov.lv sadaļā Saimnieciskās darbības veicēji.