Kāda izglītība nepieciešama, lai strādātu par angļu valodas skolotāju

J
jautā:
19. jūnijā, 2019
Ramona

Atbilstoši Izglītības likuma 48. panta pirmajā daļā noteiktajam strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kurai ir pedagoģiskā izglītība vai kura apgūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst 2018. gada 11. septembra Ministru kabineta noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām, t. i., personai ir augstākā izglītība, kuras laikā apgūti angļu valodas mācību priekšmetam atbilstošie studiju kursi sešu kredītpunktu jeb 240 stundu apjomā, un persona apguvusi vai apgūst izglītības programmu pedagoģijā vismaz 650 stundu apjomā divu gadu laikā līdztekus pedagoga darbam. Ja esmu pabeigusi bakalaura programmu RTU “Muitas un nodokļu administrēšana”, kuras laikā esmu apguvusi angļu valodu atbilstoši četriem kredītpunktiem un tagad vēlos iestāties LU 2. līmeņa programmā “Vidējās izglītības angļu valodas skolotājs” (80 kredītpunkti), vai es varēšu strādāt par angļu valodas skolotāju? Vai varu strādāt arī sākumskolā vai tikai vidusskolā? Ko darīt, ja pietrūkst to 2 kredītpunktu?

A
atbild:
22. jūlijā, 2019

Var piekrist jautājumā norādītajam, ka personai, kura apgūst pedagoģisko izglītību, ir tiesības strādāt par pedagogu. Ja jūs iestāsities un studēsiet minētajā Latvijas Universitātes studiju programmā “Vidējās izglītības angļu valodas skolotājs”, jums būs tiesības strādāt gan vidējās, gan pamatizglītības (arī sākumskolas) programmās. Tomēr jāņem vērā, ka augstskolai ir tiesības noteikt uzņemšanas prasības augstākās izglītības programmās. Līdz ar to jums jāiepazīstas ar Latvijas Universitātes sniegto informāciju par uzņemšanas prasībām.