Lasīšanai: 1 minūte

Vai var piedzīt uzturlīdzekļus, ja bērnam mainīts uzvārds

J
jautā:
02. maijā, 2019
Sabīne

Labdien! Vēlos noskaidrot. Neesot laulībā, bērnam ir tēva uzvārds, bet, laikam ejot, vēlos bērnam nomainīt savu (mātes) uzvārdu. Tēvs piekrīt. Bet jautājums: ja no tēva nav oficiāli pieprasīti alimenti, bet šobrīd maksā labprātīgi, ja tomēr dzīvē gadās, ka būs nepieciešams, vai to varēs izdarīt?

A
atbild:
10. maijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Protams! Uzvārda maiņa nemaina faktu, ka bērns ir sava tēva, kas norādīts arī bērna dzimšanas apliecībā un Iedzīvotāju reģistrā, aizgādībā.

Saskaņā ar Civillikuma 198. pantu aizgādība pilnībā izbeidzas tikai šādos gadījumos:

  • ar vecāku vai bērna nāvi;
  • kad pazudušais no vecākiem atzīts par mirušu;
  • kad bērnu adoptējusi trešā persona;
  • kad bērns sasniedzis pilngadību.

Plašāks skaidrojums pieejams e-konsultācijā par līdzīgu jautājumu – Vai jāmaksā uzturlīdzekļi, ja bērnam mainīts uzvārds.