AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 11635
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Izziņa jāiesniedz nodokļu maksātājam

J
jautā:
18. martā, 2017
Ilga

Bērnam palika 18 gadi, bet viņš mācās. Kā man VID par to paziņot – no skolas pašai izņemt izziņu un aiznest, vai arī skola var aizsūtīt. Ja var, tad uz kādu adresi sūtīt.

A
atbild:
20. martā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 13. panta 3.3 daļā noteikts: Lai būtu tiesības uz nodokļa atvieglojumu, nodokļu maksātājs iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam mācību iestādes izsniegtu izziņu, ka tā apgādībā esoša persona pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas (līdz 24 gadu vecumam) turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu.

Tātad izziņa ir jāiesniedz pašam nodokļu maksātājam, kas vēlas, lai piemēro nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un turpina mācīties.

Nodokļu maksātājam ir jāaktualizē dati savā elektroniskajā algas nodokļa grāmatiņā. Informācija par algas grāmatiņām atrodama VID mājaslapā.

Lai algas nodokļa grāmatiņā par apgādājamo pievienotu papildu dokumentu (mācību iestādes izziņu), kas pamato nodokļa atvieglojuma piemērošanu, jānospiež spiedpoga “Pievienot papildus informāciju”. Skolas izziņu var iesniegt arī klātienē vai arī sūtīt pa pastu.  VID kontaktinformācija, klientu apkalpošanas centru adreses atrodamas VID mājaslapā. VID informatīvais tālrunis 67120000.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 1 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
NOVĒRTĒ PĀRMAIŅAS